Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

 Публічна інформація
ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТУ РІШЕННЯ – ХXІХ сесія Валківської районної ради

04.09.2013

Про звернення депутатів районної ради до керівників представництв державних відомств та підприємств, установ, організацій району щодо висвітлення своєї діяльності в районній газеті «Сільські новини» у 2014 році


ВАЛКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ХXІХ сесія VІ скликання
ПРОЕКТ Р І Ш Е Н Н Я

Про звернення депутатів районної ради до керівників представництв державних відомств та підприємств, установ, організацій району щодо висвітлення своєї діяльності в районній газеті «Сільські новини» у 2014 році
Відповідно ст. 34 Конституції України, Законів України «Про публічну інформацію», «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про видавничу справу», керуючись ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», будучи засновником районної газети «Сільські новини» районна рада
В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити текст звернення депутатів районної ради до керівників представництв державних відомств та підприємств, установ, організацій району щодо висвітлення своєї діяльності в районній газеті «Сільські новини» у 2014 році.
2. Виконавчому апарату районної ради направити звернення до представництв державних відомств в районі та оприлюднити його на офіційному веб-сайті районної ради.
3. Редакції районної газети «Сільські новини»:
- пожвавити роботу по укладанню угод з представництвами державних відомств у Валківському районі, установами, організаціями, підприємствами всіх форм власності;
- забезпечити розміщення цього звернення на сторінках газети.
4. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію районної ради з гуманітарних питань, соціальної політики, охорони здоров’я та у справах ветеранів (Дорожко О.М.)

ПРОЕКТ З В Е Р Н Е Н Н Я

депутатів районної ради
до керівників представництв державних відомств
та підприємств, установ, організацій району
щодо висвітлення своєї діяльності
в районній газеті «Сільські новини»
у 2014 році

На сьогоднішньому етапі державотворення важливим є успішна інформаційна діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування, системне інформування населення, проведення роз’яснювальної роботи та ознайомлення громадян з новинками законодавства. Відкритість та прозорість діяльності є важливим чинником демократичного суспільства. Інформаційна відкритість підвищує авторитет влади, сприяє підтримці населенням рішень органів державної влади та місцевого самоврядування.
У зв’язку з цим великого значення набуває тісна співпраця представництв державних відомств на місцях, підприємств, установ, організацій як державної, так і всіх інших форм власності із засобами масової інформації. Висвітлення діяльності через засоби масової інформації сприяє об’єктивному, своєчасному, повному інформуванню населення, оперативному ознайомленню громадськості через публікації у засобах масової інформації із законодавчими актами, рішеннями, розпорядженнями, планами та результатами роботи усіх органів влади (як державних, так і самоврядних), місцевих представництв таких державних органів як юстиція, податкова, служба зайнятості, МНС, статистика та інших.
Не зважаючи на складну економічну ситуацію, що склалась в редакції районки, з метою збереження тиражу газети та недопущення соціальної напруги в районі депутати районної ради прийняли зважене рішення не піднімати видавничу ціну місячного передплатного комплекту районної газети «Сільські новини» на 2014 рік, залишивши її на рівні минулого року в розмірі 7,00 грн. Але всі ми повинні розуміти, що в такому випадку збиток редакції у наступному році становитиме 115,5 тис. грн. Незначне підвищення ціни (до 8,00 грн.) також ситуації не покращить, бо у цьому випадку збиток становитиме 78,9 тис. грн.
Разом з тим, як свідчить детальний аналіз публікацій вже в нинішньому році, переведення відносин у цій сфері на передбачені законодавством договірні відносини могло б стабілізувати економічну ситуацію редакції як госпрозрахункового підприємства і надати можливість не підвищувати передплатну ціну і навіть збільшити обсяги інформаційних площ (кількість сторінок), нестача яких нині гостро відчувається і негативно впливає на оперативність інформування громадськості.
Сьогодні договірна ціна 1 см2 газетної площі районної газети складає 3,5 грн. Розрахункова собівартість - 2 грн. за 1 см2. Якби всі державні органи, як того вимагає чинне законодавство, платили за висвітлення своєї діяльності з державного бюджету хоча б по собівартості, редакція «Сільських новин» отримала б, наприклад, за 8 місяців нинішнього року додатково 88660 грн. А якщо додати сюди ще й місцеві ради (20520 грн.), то цих коштів цілком би вистачило, щоб перекрити всі збитки від випуску газети в нинішньому році і погасити всі перехідні збитки попередніх років, а це близько 30 тис. грн.
Ми, депутати Валківської районної ради Харківської області звертаємось до всіх керівників представництв центральних державних відомств в районі, керівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності з проханням укласти з редакцією районної газети «Сільські новини» угоду та передбачити в кошторисах установ на наступний 2014 рік відповідні кошти на висвітлення своєї діяльності на сторінках районної газети «Сільські новини».
І на завершення, своєчасне спільне розв’язання порушеної у зверненні проблеми надасть можливість не підвищувати видавничу ціну на районку, що, в свою чергу, сприятиме збереженню читацької аудиторії і, в решті решт, стабілізації економічної ситуації редакції та збереженню районної газети «Сільські новини».

Завдячуємо за співпрацю і розуміння!
З повагою, депутати Валківської районної ради Харківської області.