Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

 Публічна інформація
ОПРИЛЮДНЕННЯ ПРОЕКТУ РІШЕННЯ - VІ сесія Валківської районної ради

15.06.2016

Про звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Української асоціації районних та обласних рад щодо невідкладного погашення заборгованості Державного бюджету по розрахунках за надані населенню субсидії за послуги з водопостачання та водовідведення, які надані комунальними підприємствами


ВАЛКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
VІ сесія VII скликання
ПРОЕКТ РІШЕННЯ

Проект рішення внесено, ініційовано і розроблено профільною постійною комісією з питань промисловості, дорожнього господарства, транспорту, зв’язку, будівництва і архітектури, безпеки життєдіяльності територіальних громад та комунальної власності

Про звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Української асоціації районних та обласних рад щодо невідкладного погашення заборгованості Державного бюджету по розрахунках за надані населенню субсидії за послуги з водопостачання та водовідведення, які надані комунальними підприємствами

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з метою недопущення надзвичайної ситуації, пов’язаної з припиненням водопостачання у населених пунктах району, забезпечення діяльності комунального підприємства «Вода», стабільного водопостачання і водовідведення у місті Валки та у дев’яти місцевих територіальних громадах району, зваживши на вмотивовану і обґрунтовану пропозицію і ініціативи депутатів профільної постійної комісії з питань промисловості, дорожнього господарства, транспорту, зв’язку, будівництва і архітектури, безпеки життєдіяльності територіальних громад та комунальної власності районна рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Звернутися до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та до Української асоціації районних та обласних рад щодо невідкладного погашення заборгованості Державного бюджету по розрахунках за надані населенню субсидії за послуги з водопостачання та водовідведення, які надані комунальними підприємствами (текст звернення додається).
2. Виконавчому апарату районної ради надіслати це рішення на адресу Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, а також до Української Асоціації районних та обласних рад.
3. Оприлюднити це рішення районної ради і текст звернення на сторінках районної газети «Сільські новини» та на офіційному веб-сайті районної ради.
4. Контроль за виконання цього рішення покласти на постійні комісії районної ради з гуманітарних питань, соціальної політики, депутатської діяльності, розвитку місцевого самоврядування, законності та правопорядку (Сургай Н.В.) та з питань промисловості, дорожнього господарства, транспорту, зв’язку, будівництва і архітектури, безпеки життєдіяльності територіальних громад та комунальної власності (Барабаш С. І.)

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Валківської районної ради Харківської області до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та до Української асоціації районних та обласних рад щодо невідкладного погашення заборгованості Державного бюджету по розрахунках за надані населенню субсидії за послуги з водопостачання та водовідведення, які надані комунальними підприємствами

Валківська районна рада Харківської області звертається до Вас із актуальним і складним питанням, яке протягом 2016 року вкрай турбує як комунальні підприємства України, які надають послуги з водопостачання і водовідведення і здійснюють життєзабезпечення територіальних громад, так і органи місцевого самоврядування та виконавчої влади району. Водопостачання є основною складовою життєдіяльності громадян та місцевих територіальних громад, а відтак - і важливою державною соціальною функцією, яка характеризує стабільність розвитку місцевих територій і сфери послуг та є невід’ємною складовою якості і рівня життя мешканців цих громад.
Комунальні підприємства на сучасному етапі працюють в критичних умовах недосконалого законодавства і тарифоутворення, податкового навантаження, фінансово-ресурсного, матеріально-технічного, кадрового дефіциту. Саме від їх роботи і надання життєважливих послуг залежать добробут, охорона здоров’я, комфорт громадян, санітарно-епідеміологічний та екологічний стан навколишнього середовища, безпека життєдіяльності людей, що саме і зумовлює актуальність і невідкладність розв’язання порушеної нами проблеми.
Комунальне підприємство (далі – КП) «Вода» Валківської районної ради забезпечує водопостачання і водовідведення у 10-ти місцевих територіальних громадах району на вкрай «застарілих» і експлуатаційно зношених водогонах та каналізаційних проводах і спорудах, обладнанні, в умовах постійного підвищення цін на електричну енергію, паливно-мастильні матеріали, зростання мінімальної заробітної плати та інших чинників.
На даний час фінансово-господарський стан підприємства знаходиться в критичному стані, характеризується збитковістю підприємства з наявними ознаками його надкритичної неплатоспроможності та значною заборгованістю у виплатах заробітної плати, оплати за електричну енергію та сплати податкового боргу. Загальна заборгованість підприємства щодо обов’язкових виплат заробітної плати, електроенергії, податкового боргу, інших платежів сягає більше одного мільйона гривень, що наближає суб’єкт господарювання до банкруцтва. Фінансових резервів та можливостей для погашення заборгованості та здійснення капіталовкладень і модернізації підприємства дефіцитні і дотаційні районний та місцеві бюджети не мають.
Станом на 01.06.2016 року заборгованість Державного бюджету по розрахунках за надані населенню субсидії за послуги водопостачання та водовідведення КП «Вода» становить 1277,2 тис.грн., в той же час заборгованість підприємства по податках до Державного бюджету складає 573,8 тис. грн., в тому числі:
- по ПДВ – 307,1 тис.грн.,
- рентна плата за користування надрами – 266,7 тис.грн.
Невідкладне відшкодування Державним бюджетом коштів за надані населенню субсидії за послуги водопостачання та водовідведення призведе до суттєвого покращення критичного фінансового стану підприємства та забезпечить погашення заборгованості за наведеними нижче платежами:
- по ПДВ – 307,1 тис.грн.,
- по рентній платі за користування надрами – 266,7 тис.грн.,
- по заробітній платі за квітень в сумі 40,6 тис.грн.,
за травень 2016 року – 119,4тис.грн.;
- по єдиному соціальному внеску в загальній сумі – 35,2 тис.грн.,
- по податку з доходу фізичних осіб – 32,0 тис грн.,
- по рентній платі за спеціальне використання води – 13,3 тис.грн.,
- по електроенергії за квітень – травень 2016 року в загальній сумі 168,0 тис.грн. та для здійснення господарської діяльності підприємства для забезпечення в повних обсягах якісних послуг з водопостачання і водовідведення в місцевих територіальних громадах району.
Прохаємо Вас допомогти у невідкладному вирішенні питання щодо відшкодування підприємству з Державного бюджету по розрахунках за надані населенню субсидії за послуги водопостачання та водовідведення КП «Вода» для забезпечення погашення підприємством заборгованості перед Державним бюджетом, сплати обов’язкових податкових платежів та зобов’язань і суттєвого покращення критичного фінансового стану підприємства. Прохаємо Вас також на законодавчому рівні розробити та запровадити прозорі і доступні механізми розрахунків Державного бюджету, клірингових розрахунків з комунальними підприємствами за надані населенню субсидії за послуги водопостачання та водовідведення для своєчасної сплати підприємствами податків до різних рівнів бюджетів та здійснення інших обов’язкових платежів і витрат.
З огляду на наведене вище, сподіваємося на Вашу підтримку і глибоке державницьке розуміння проблем місцевого значення та діяльності комунальних підприємств в складних сучасних фінансово-ресурсних умовах. Ваша дієва підтримка забезпечить як стабільну роботу комунальних підприємств, які надають життєважливі послуги з водопостачання і водовідведення, не доводячи їх до банкруцтва, - так і якість проживання населення та дальший розвиток місцевих територіальних громад України!