Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

 Публічна інформація
ОПРИЛЮДНЕННЯ РІШЕННЯ - ХХХІ сесія Валківської районної ради

14.12.2018

Про звернення Валківської районної ради до Кабінету Міністрів України, Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» щодо недопущення закриття відділень поштового зв’язку та скорочення чисельності листонош


ВАЛКІВСЬКА РАЙОННА РАДА
ХХХI сесія VІІ скликання
Р І Ш Е Н Н Я
від 7 грудня 2018 року № 668–VII

Про звернення Валківської районної ради до Кабінету Міністрів України, Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» щодо недопущення закриття відділень поштового зв’язку та скорочення чисельності листонош

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», статті 13 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», з метою недопущення закриття відділень поштового зв’язку, особливо в сільській місцевості, розглянувши численні звернення мешканців місцевих територіальних громад району, сільських, селищних рад, підтримуючи ініціативу депутатів Валківської міської ради на підставі листа міської ради № 02-20/931 від 27.11.2018 року, враховуючи пропозиції депутатів постійної комісії районної ради з гуманітарних питань, соціальної політики, депутатської діяльності, розвитку місцевого самоврядування, законності та правопорядку, районна рада
В И Р І Ш И Л А :
1. Схвалити звернення Валківської районної ради Харківської області до Кабінету Міністрів України, Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» щодо недопущення закриття відділень поштового зв’язку та скорочення чисельності листонош. (Текст звернення додається).
2. Виконавчому апарату районної ради надіслати це звернення районної ради на адреси Кабінету Міністрів України, Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» для відповідного розгляду по суті у передбачені Законом терміни.
3. Оприлюднити це рішення районної ради і текст звернення на офіційному веб-сайті районної ради та на сторінках районної газети «Сільські новини».
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію районної ради постійної комісії районної ради з гуманітарних питань, соціальної політики, депутатської діяльності, розвитку місцевого самоврядування, законності та правопорядку. (голова комісії – Сургай Н.В.)

Голова районної ради В. Оноша

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Валківської районної ради
від 7 грудня 2018 року № 668 –VII
(ХХХІ сесія VІІ скликання)

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Валківської районної ради Харківської області
до Кабінету Міністрів України,
Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» (ПАТ «Укрпошта»),
щодо недопущення закриття відділень поштового зв’язку
та скорочення чисельності листонош

Ми, депутати Валківської районної ради Харківської області звертаємося до Вас із наступним актуальним зверненням, яке турбує мешканців 102-ох населених пунктів району та органи місцевого самоврядування, представлені в районі 17 сільськими радами, 2 селищними радами та Валківською міською радою.
До Валківської районної ради надходять численні звернення від мешканців місцевих територіальних громад району, жителів найвіддаленіших населених пунктів Валківщини та сільських, селищних, міського голів щодо скорочення посад листонош та закриття відділень поштового зв’язку, посилаючись на їх нерентабельність.
Ми повністю підтримуємо стурбованість і занепокоєння мешканців району тим, що реформа, запроваджена керівництвом ПАТ «Укрпошта» щодо реалізації пілотного проекту зі скорочення відділень поштового зв’язку в сільських населених пунктах і нова організація роботи поштових відділень спричинять масове звільнення працівників, створять незручності в отриманні пенсій населенням, кореспонденцій, преси, своєчасній оплаті комунальних послуг, особливо у відділених населених пунктах та в цілому, істотно знизить якість надання послуг поштового зв’язку та створить додаткову соціальну напругу серед мешканців місцевих громад. До того ж, переведення роботи поштових відділень «на пересувний формат» призводить до чисельних незручностей і залежності громадян від часу надання послуги та спричиняє вкрай критичні обсяги передплати преси.
Крім того, скорочення поштових відділень району та чисельності листонош не лише вкрай недопустимо, але й соціально небезпечно, бо в структурі населення сіл району домінуюча його частка - люди пенсійного віку, які, зважаючи на занедбаний стан доріг та майже відсутнє автобусне сполучення, самостійно не в змозі доїхати до районного центру та отримати ту чи іншу послугу, яку надають нині сільські поштові відділення та листоноші, які в селі є людьми особливої соціальної функції, які надають життєважливий спектр послуг всім громадянам, особливо пенсіонерам та соціально уразливим категоріям населення.
Розуміючи прагнення керівництва «Укрпошти» до прибутковості, ми готові до співпраці, але підтримуємо Президента України П.Порошенка в тому, що державні підприємства, в тому числі і ПАТ «Укрпошта» повинні виконувати і соціальні функції. Виходячи з цього, при розробці нової моделі функціонування «Укрпошти» закликаємо врахувати інтереси людей та місцевих територіальних громад.

Ми висловлюємо також і свою готовність до співпраці з місцевими радами, на території яких знаходяться ці відділення щодо надання пільг на оренду приміщень, земельних ділянок, сплату комунальних послуг, що в свою чергу, сприятиме підвищенню рентабельності цих установ та позитивно вплине на результати їх діяльності.
Так, Валківською міською радою, реагуючи на звернення Харківської дирекції ПАТ «Укрпошта» вже прийнято рішення про надання дозволу на передачу в оренду частини нежитлового приміщення загальною площею 112,6 м2 по вулиці Харківській, 3 у місті Валки для покращення умов роботи працівників поштового відділення.

З огляду на наведене вище, висловлюємо одностайну незгоду з подібними нововведеннями і реформаціями ПАТ «Укрпошта» і прохаємо від імені мешканців місцевих територіальних громад та органів місцевого самоврядування Валківщини не допустити закриття відділень поштового зв’язку та скорочення чисельності листонош, особливо у сільській місцевості, - оскільки саме ці установи і працівники на сьогодні у всіх населених пунктах району забезпечують виконання важливих соціальних функцій та надання необхідних послуг саме у правовій демократичній соціальній державі,що гарантовано Конституцією та Законами України.

За дорученням депутатського корпусу,------ голова Валківської районної ради В. Оноша