Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  АНДРІЙ КУЛИКОВ: Завдання прес-служби - управляти потоками новин.

29.01.2014

Сьогодні у Дергачах відбувся семінар для керівників органів влади, представників районних ЗМІ та посадових осіб місцевого самоврядування, відповідальних за висвітлення діяльності місцевих рад. Це вже друга зустріч, організована Харківською обласною радою в рамках даного проекту. Валківський район на семінарі-тренінгу представляли голова районної ради Яцина Ю.Д., який є засновником та головним адміністратором офіційного веб-сайту Валківської районної ради, та начальник організаційного відділу ради Молодцова О.Ю., адміністратор сайту.

Тренер – експерт із засобів масової інформації, ведучий програми «Свобода слова» на телеканалі ICTV Андрій Куликов розповідав учасникам семінару про стандарти щодо підготовки та проведення інтерв’ю та зарубіжний досвід організації роботи прес-служб органів влади…


Говорячи про досвід роботи прес-служб британських органів влади Андрій Куликов зазначив, що вони використовують будь-який інформаційних привід для ознайомлення громадськості з подіями.
Які професійні критерії для працівника прес-служби органів влади? – питання, що цікавило аудиторію семінару. На нього Андрій Куликов відповів на прикладі оголошення, розміщеного на сайті одного з органів влади у Британії: «Шукаємо творчу людину, яка має долучитися до нашої команди, керуватиме виробленням новин, зможе привертати увагу до швидкоплинної активності нашого органу влади і яка має здатність до просування новин». Таким чином, виходячи з цих умов – працівник прес-служби це людина, яка вміє управляти потоками новин та може контактувати з громадою та ЗМІ.
Дуже ефективним у роботі прес-служб є використання соціальних мереж, тобто орган влади має обов’язково бути присутній у соціальних мережах. Це дуже ефективно, коли йдеться про конфліктні ситуації, коли саме фактор часу стає особливо важливим.
Розповідаючи про досвід організації взаємодії влади та ЗМІ за кордоном, Андрій Куликов наголосив на тому, що саме незалежні газети, які існують переважно за рахунок комерційної реклами, найбільш цікаво висвітлюють роботу органів влади на відміну від газет, засновником яких є безпосередньо ці органи. Наводячи приклади подання новин місцевими радами в Англії, доповідач зауважив, що робота їх прес-служб направлена на широке висвітлення діяльності органів влади, на те, щоб громада знала про події, які відбуваються та долучалась до них. А у нас дуже часто надають інформацію про кількісні показники. Також, на думку експерта, в Україні органи влади недооцінюють вплив громадянського суспільства і волонтерів.
Насамкінець Андрій Куликов наголосив на тому, що робота прес-служби має бути неодмінно креативною, щоб бути цікавою для журналістів, які є посередниками між владою та глядачами, слухачами і читачами.

З використанням матеріалів офіційного веб-сайту Харківської обласної ради http://www.oblrada.kharkov.ua