Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Кабінет Міністрів України підтримав проведення реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади

01.04.2014

Одним з основних питань порядку денного сьогоднішнього розширеного засідання Уряду стала реформа місцевого самоврядування та місцевої влади. За словами Глави Уряду, затвердження Концепції реформування місцевого самоврядування - це перший крок до того, щоб в Україні з’явилася відповідальна місцева влада.

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк підкреслив, що перше рішення, яке має бути прийняте, - це ліквідація обласних та районних державних адміністрацій. При цьому виконавчі комітети повинні обиратися відповідними місцевими радами. Виконавчі комітети мають взяти на себе всю повноту відповідальності за роботу у області, її фінансовий розвиток, інфраструктуру, будівництво доріг, шкіл, лікарень.


Для реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування необхідні зміни до Основного Закону. З цією метою в Парламенті створена і працює тимчасова спеціальна комісія з питань внесення змін до Конституції, вона представлена всіма політичними силами, і проект змін до Основного Закону повинен з’явитися 15 квітня. У новій редакції розділи Конституції, які стосуються місцевого самоврядування, мають бути виписані у відповідності з Європейською хартією місцевого самоврядування.
Прем’єр-міністр особливо відзначив необхідність внесення змін до Конституції в частині порядку формування місцевих органів. В першу чергу, обласні і районні адміністрації мають бути ліквідовані. На їхні місця повинні стати префекти, які не ділять гроші, а відповідають виключно за законність та правопорядок на відповідних територіях.
Крім того, за новою Конституцією органи прокуратури на місцях і в центрі повинні бути позбавлено функції загального нагляду.

Концепція реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади розроблена за участю Української асоціації районних та обласних рад, а також Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області. Концепція була схвалена громадами України, міжнародними інститутціями, в тому числі Венеційською комісією.