Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Загальнорайонний круглий стіл
«Децентралізація влади в унітарній Україні»


20.05.2014

Загальнорайонний круглий стіл, ініційований районною державною адміністрацією,за участі голови районної ради Яцини Ю.Д., голів міської, селищних, сільських рад району відбувся сьогодні в залі районної державної адміністрації. До участі в загальнорайонному діалозі також були запрошені та взяли активну участь керівники підприємств, установ, організацій району, представники районних громадських організацій, духовенство Валківщини. На початку заходу із вступним словом до учасників заходу звернувся голова райдержадміністрації Е.Юрченко.

Ю.Яцина, голова районної ради, поінформував зібрання про результати другого засідання загальноукраїнського круглого столу національної єдності, що відбувся у суботу в Харкові та за підсумками якого учасниками було прийнято рішення щодо направлення до Верховної Ради України звернення, яким передбачається підписання Меморандуму взаєморозуміння між більшістю та опозицією...


Юрій Дмитрович розповів про заходи, які вживалися обласною радою, Асоціацією органів місцевого самоврядування Харківської області, Правлінням Всеукраїнської асоціації обласних та районних рад, особисто Сергієм Івановичем Черновим, головою обласної ради, Президентом Асоціації щодо інформування громадськості, напрацювання цілого ряду дієвих пропозицій та роз’яснення основних моментів передбачуваних змін до Конституції України і формування дієвого законодавства.

До того ж, голова районної ради повідомив про організовану та проведену районною радою підготовчу роботу по формуванню пропозицій щодо Конституційних змін, реформування місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні. Так, головою ради було розроблене та внесене на розгляд активу району, керівників органів місцевого самоврядування з подальшим внесенням для розгляду сесії райради проект Звернення стосовно першочергових заходів з децентралізації влади, конституційної реформи та підвищення ролі органів місцевого самоврядування в Україні, в якому серед інших пропозицій - внесення відповідних змін до Законів України, Податкового і Бюджетного кодексів України та до інших нормативно-правових актів в частинах обов’язкової реєстрації (перереєстрації) у відповідних адміністративно-територіальних одиницях всіх суб’єктів господарювання, фізичних і юридичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність на цих територіях з тим, щоб податки та інші збори і відрахування зараховувались до місцевих, районного бюджетів для розвитку цих територій, громад, місцевої інфраструктури (особливо це стосується видобувної промисловості – газ /рентна плата/, пісок, ліс, інші місцеві ресурси…); можливість утворення у районах дієздатних місцевих державних податкових органів (інспекцій) Міністерства доходів і зборів України, наділених відповідними повноваженнями для ефективної взаємодії з органами місцевої влади щодо максимального наповнення доходної частини місцевих, районного бюджетів, системного контролю за справлянням податків, зборів та надходжень до бюджету…

Депутатським корпусом Валківської районної ради в числі перших серед районних рад області було одноголосно підтримано відповідне Звернення Харківської обласної ради, Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області, Правління Всеукраїнської Асоціації районних та обласних рад до Верховної Ради України. Звернення районної ради направлено до Верховної Ради України та передано особисто народному депутату Біловолу О.М. під час його зустрічі з активом Валківщини.

Яцина Ю.Д, у своєму виступі також зазначив про можливі ризики проведення реформування місцевого самоврядування, вказав на додаткові ресурсні можливості місцевого значення та наголосив на необхідності якісної підготовки і підвищення професійно-кваліфікаційного рівня посадовців місцевого самоврядування, особливо на базовому місцевому рівні.

Під час сьогоднішнього заходу висвітлено основні напрямки децентралізації влади та підвищення ролі органів місцевого самоврядування в країні. Учасниками круглого столу детально предметно обговорено тему зустрічі, схвалено ряд дієвих пропозицій та наголошено на необхідності усвідомлення відповідальності кожного керівника в процесі втілення реформ в життя, підвищення активності громад, бо говорячи про такі серйозні зміни, ми повинні пам’ятати - без професіоналізму, відповідальності, планування та аналізу жодна реформа не буде успішною...

Районній державній адміністрації доручено створити робочу групу з питань обговорення змін до Конституції України щодо децентралізації державної влади. Аналогічні робочі групи рекомендовано створити у кожній місцевій раді з тим, щоб максимально долучити до активного обговорення всі громади – міську, селищні, сільські. А благочинний Валківського православного округу, настоятель Свято-Преображенського Храму Іван Пилипів побажав Божих Благословень та мудрості у прийнятті важливих рішень всім, хто долучився сьогодні до обговорення такого важливого для кожної громади та всієї країни питання.