Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  В День Соборності України валківчани поклали квіти до пам’ятника Павлу Грабовському

22.01.2015

В день Соборності України валківчани традиційно зібралися на мітинг біля пам’ятника Павлу Арсеновичу Грабовському щоб засвідчити свої переконання щодо єдності українського народу, необхідності єднання всіх регіонів країни задля повернення миру та збереження соборної вільної держави України. Урочистий мітинг з нагоди свята відкрили голова Валківської районної ради Юрій Яцина, перший заступник голови райдержадміністрації Віталій Оноша та Валківський міський голова Валерій Скрипніченко.

Вітаючи присутніх зі святом, Юрій Дмитрович зачитав привітання валківчанам від братського Сколівського району Львівської області:...


«Дорогі побратими! Ідея соборності завжди жила у серцях українців. Саме тому 22 січня 1919 року на Софіївському майдані Києва відбулася вікопомна подія - прийнято Акт Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.

Найглибша Злука - це та, що проходить через долі людей, через їхні душі і серця. Глибоко символічним є, зокрема, те, що у Державному гімні України злилися воєдино творчість вченого-етнографа, поета-наддніпрянця Павла Чубинського та священика, композитора-галичанина Михайла Вербицького. Деякий час у Львові жив і працював один з ідеологів українського націоналізму Дмитро Донцов. Іван Франко обрав собі за дружину зросійщену українку, киянку Ольгу Хоружинську. А вже у радянський час саме у Львові знайшли своє особисте щастя талановиті поети-східняки Іван Драч, Микола Вінграновський, літературознавець Іван Дзюба... Головою Львівської обласної ради першого демократичного скликання навесні 1990 року став земляк Тараса Шевченка В’ячеслав Чорновіл...

Надзвичайно важливо і особливо приємно, що Валківщину та Сколівщину уже багато років єднають теплі стосунки, започатковані колективами художньої самодіяльності.

Події останнього часу ще раз засвідчили волю українців жити в єдиній державі. Ми вкотре заявили про себе як про європейську політичну націю, про свою духовну та культурну єдність. Акт Злуки та нинішня боротьба за територіальну цілісність України демонструють стирання штучних меж, накреслених чужинцями, стали вагомим кроком до утвердження України на політичній карті Європі.

Вітаючи вас із Днем соборності України, бажаємо вам миру, щастя та добра, довгих років процвітання нашій рідній державі.
Слава Україні!

З повагою, голова Сколівської районної ради Микола Романишин, заступник голови Сколівської райдержадміністрації Юрій Допілко».