Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Клопотання керівників району щодо правового врегулювання ситуації, пов’язаної з пам’ятником Леніну в м. Валки

06.02.2015

Реагуючи на ситуацію щодо спроби руйнації та демонтажу пам’ятника Леніну в центрі міста Валки 28 січня 2015 року, голова Валківської районної ради Яцина Ю.Д. та перший заступник голови райдержадміністрації Оноша В.П. направили відповідні вмотивовані та обґрунтовані клопотання Валківському міському голові Скрипніченку В.В. та депутатському корпусу міської ради щодо найскорішого правового врегулювання подальшої «долі» монумента у спосіб, передбачений чинним законодавством України та повноваженнями і компетенціями міської ради з обов’язковим урахуванням узагальненої думки місцевої територіальної громади.

Зміст направлених клопотань керівників району читайте далі…


Валківському міському голові
Скрипніченку В. В.

Шановний Валерію Володимировичу!
Валківська районна рада, враховуючи суспільно-політичну ситуацію в Україні та випадок, що стався 28 січня 2015 року о 1200 годині на центральній площі міста Валки з пам’ятником В.І.Леніну при спробі його руйнації, вкрай занепокоєна неоднозначністю складної соціальної ситуації в місті навколо цього архітектурного об’єкту культурної спадщини, - яка в подальшому може загрожувати, спричинити і порушити відносно спокійний, стабільний і передбачуваний стан громадського спокою, врегульованого «хиткого» балансу інтересів, поглядів, думок мешканців та безпеки життєдіяльності міської громади.
З огляду на наведене вище, районна рада вважає за доцільне і надає вмотивоване і обґрунтоване клопотання та рекомендує в рамках чинного законодавства України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноважень і компетенцій міської ради, беручи до уваги факт спроби руйнації і «демонтажу» пам’ятника Леніну, терміново урегулювати дану проблему передбаченими Законом методами і способами з розглядом цього питання на сесії міської ради, вивчивши і використавши обов’язково узагальнену узгоджену думку міської територіальної громади.
Для вирішення міською радою дальшої «долі» пам’ятника Леніну в місті Валки при дослідженні думки територіальної громади доцільно використати передбачені законодавством сучасні і ефективні методи і інструменти взаємодії і діалогу органів місцевого самоврядування із громадським сектором – громадські слухання, незалежне соціальне опитування, моніторинги громадської думки, загальні збори громади тощо.
Прохаємо також широко залучати районні засоби масової інформації, офіційні веб-сайти органів публічної влади Валківщини для вирішення і висвітлення міською радою стану вирішення даної проблеми.
Про розгляд цього клопотання, стан і напрямки вирішення порушеної проблеми прошу Вас поінформувати районну раду у визначені Законом спосіб і терміни.
Завдячую за співпрацю!
З повагою,
Голова районної ради Ю. Яцина

Голові Валківської міської ради
Скрипніченку В.В.

Щодо розгляду клопотання

Валківська районна державна адміністрація у зв’язку із випадком, що стався 28 січня 2015 року о 12.00 годині на центральній площі міста Валки при спробі руйнації пам’ятника В.І.Леніну, враховуючи сучасну суспільно-політичну ситуацію в державі, рекомендує розглянути дану проблему на сесії міської ради в рамках чинного законодавства України з урахуванням загальної думки міської громади.
Про розгляд даного клопотання прошу поінформувати районну державну адміністрацію у визначений чинним законодавством термін.

Перший заступник голови районної державної адміністрації В.П.Оноша