Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Голова районної ради у складі Харківської обласної делегації з офіційним візитом відвідав м. Познань Великопольського воєводства Республіки Польща

10.07.2015

За рекомендацією голови Харківської обласної ради, Президента Української Асоціації районних та обласних рад та Асоціації органів місцевого самоврядування Харківської області Сергія Чернова голова Валківської районної ради Юрій Яцина повернувся із робочої поїздки до м. Познань Великопольського воєводства Республіки Польща, де на запрошення Колегії Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранского та адміністратора Програми Studi Tours to Poland у складі офіційної делегації Харківської області представляючи інтереси районних рад області взяв активну участь у навчальному курсі на тему «Система самоврядування в Польщі. Досвід для України»...


Головна тема навчального візиту, що проходив з 26 червня по 06 липня 2015 року, – ознайомлення з системою самоврядування в Польщі та досвідом щодо децентралізації фінансів та міжбюджетних відносин.

До складу делегації, яку очолювала радник президента Асоціації Галина Пронькіна, увійшли також представники обласної ради, міські голови міст Куп’янськ та Балаклія, начальники міських та районних фінансових управлінь райдержадміністрацій.
В рамках навчального візиту українські посадовці провели робочі зустрічі в Адміністрації маршалка Великопольського воєводства, Вольштинського повітового староства, міській адміністрації гмін Раконєвице та Познаньській міській адміністрації, Регіональній рахунковій палаті та Воєводському апеляційному суді та вивчили досвід державного управління та місцевого самоврядування на рівні воєводства.

Члени делегації під час перебування у Польщі вивчили також досвід співпраці органів місцевого самоврядування з неурядовими організаціями та виконання ними бюджетних програм та проектів.

Яцина Ю.Д. неодноразово виступав під час навчальних тренінгів та лекцій, задаючи конкретні запитання щодо реформи місцевого самоврядування та децентралізації влади в Україні з тим, щоб польський досвід реформ мав реальне практичне втілення у роботі посадовців районної та місцевої ланки.

За результатами набутого досвіду реформ у Польщі та конкретними пропозиціями щодо вдосконалення діяльності органів місцевого самоврядування на районному рівні головою районної ради планується провести семінар-нараду з керівниками органів місцевого самоврядуванння району та детально розглянути проблемні питання реформування в Україні в світлі вивченого польського досвіду проведення реформ.