Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Чернов С.І. та Яцина Ю.Д.
представили місцеве самоврядування Харківщини та Українську Асоціацію районних та обласних рад у Верховній Раді України


17.07.2015

16 липня 2015 року голова Харківської обласної ради, Президент УАРОР Сергій Чернов разом із головою Валківської районної ради, членом Правління УАРОР Юрієм Яциною, представляючи Харківщину та Українську Асоціацію районних та обласних рад (УАРОР) взяли участь у пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України VIII скликання, де розглянуто внесений Президентом України Петром Порошенком проект конституційних змін стовно децентралізації.

На засідання Парламенту від місцевого самоврядування було запрошено 5 голів обласних рад і 5 голів районних рад з усієї України.

Попередньо проект внесення змін до Конституції України був ретельно опрацьований, погоджений Українською Асоціацією районних та обласних рад з внесенням відповідних змін.
Запропонований і опрацьований проект змін до Конституції та історичне рішеня Парламенту в день 25-річчя ухвалення Декларації про державний суверенітет України має докорінно змінити державне управління та місцеве самоврядування в України, наблизивши послуги, ресурси, владу до народу...


Звертаючись до народних обранців, Петро Порошенко наголосив, що Закон наблизить країну до європейських стандартів, що у Конституції буде закріплено право на повсюдність місцевого самоврядування, субсидарність влади, коли жоден чиновник не зможе утримувати у себе повноваження, які мають бути передані вниз. Також зміни забезпечать фінансову самодостатність місцевого самоврядування: громади матимуть право на частину загальнонаціональних податків. Україна залишається унітарною державою. Саме тому вводиться інститут префектів.

Верховна Рада України 288 голосами прийняла Постанову.

Цього дня Чернов С.І. та Яцина Ю.Д. зустрілися у Верховній Раді України з народним депутатів Біловолом О.М. та обговорили актуальні питання місцевого самоврядування як на регіональному, так і на субрегіональному рівнях.