Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Центр первинної медико-санітарної допомоги презентував курси «Школа молодих батьків»

31.05.2016

Керівники району взяли участь у презентації курсів «Школа молодих батьків», які організовані за ініціативи головного лікаря комунального закладу охорони здоров’я «Центр первинної медико-санітарної допомоги Валківського району» Марини Орлової та діятимуть на базі Центру та районної лікарні. У своєму вітальному слові голова районної ради Віталій Оноша висловив надію, що започатковані курси стануть у нагоді майбутнім мамам і татам, особливо тим, хто стане батьками вперше. Побажав першим слухачам «Школи молодих батьків» здоров’я, миру, сімейного благополуччя та народження здорових дітей.

Участь у заході взяли також заступник голови районної ради Юрій Яцина, заступник голови райдержадміністрації Наталія Осадча, головний лікар КЗОЗ «Валківська ЦРЛ» Богдан Носатов, завідуючий пологового відділення Сергій Куляшов, представники ЗМІ…


За словами головного лікаря КЗОЗ «ЦПМСД Валківського району» Марини Орлової, відвідувачами курсів стануть подружжя, які готуються стати батьками. Під час навчання вони отримають всю необхідну інформацію про фізіологічний беребіг вагітності та пологів, зможуть набути навички правильного дихання під час пологів, отримають поради з харчування у період грудного вигодовування, на практиці ознайомляться з комплексом фізичних вправ для вагітних. Запровадження професійних занять з майбутніми батьками, вважає Марина Ігорівна, сприятимуть зміцненню довіри між майбутніми породіллями та лікарями та прагненню народжувати дітей саме у пологовому відділенні Валківської центральної районної лікарні. Зважаючи на те, що КЗОЗ «Валківська ЦРЛ» є центром госпітального округу, медики районної лікарні прагнуть, щоб всі вагітні нашого та прилеглих районів народжували дітей саме тут.

По завершенню презентаційного заняття всі учасники мали змогу відвідати пологове відділення, де наразі завершуються ремонті роботи. Почесні гості та майбутні матусі побачили відремонтовані палати, пологові зали, дитячу палату та кімнату гігієни, обладнану для зручності породіль сучасною сантехнікою, душовою кабіною, бойлером. Відремонтовано і кімнату виписки, де відтепер молоді мами, за бажання, не виходячи за межі пологового будинку матимуть змогу отримувати свідоцтва про народження дитини. Гості відвідали також кімнату, де проходитимуть заняття для майбутніх мамусь та татусів, теж відремонтовану, світлу, затишну, з м’яким ковровим покриттям.

Ремонт пологового будинку став можливим завдяки ініціативи та благодійній допомозі депутата районної ради багатьох скликань Григорія Губського, генерального директора ПСП «Маяк». Саме завдяки Григорію Єлисейовичу та керівників інших сільськогосподарських підприємств Валківщини вже скоро повністю відремонтоване та оновлене пологове відділення відкриє свої двері майбутнім мамам.

Валківська районна рада щиро дякує всім причетним до цієї благодійної справи та бажає майбутнім мамам здоров’я та народження здорових дітей.