Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  15 листопада 2016 року районна рада завершує прийом клопотань про відзначення званням «Почесний громадянин Валківського району»

05.11.2016

15 листопада завершується прийом клопотань та відповідних пакетів документів на відзначення званням «Почесний громадянин Валківського району», після чого всі клопотання, що надійшли, разом з матеріалами відповідно до Положення про звання «Почесний громадянин Валківського району», затвердженого рішенням Валківської районної ради від 13 березня 2008 року № 436-V, будуть направлені на розгляд Президії районної ради…


Відповідно до Положення про звання «Почесний громадянин Валківського району», затвердженого рішенням Валківської районної ради від 13 березня 2008 року № 436-V,
постійні комісії районної ради;
органи місцевого самоврядування,
територіальні громади сіл, селищ, міста району;
юридичні особи;
фізичні особи (за умов підтримки їх клопотання юридичними особами, громадськими організаціями);
трудові колективи підприємств, установ, організацій Валківщини,
збори громадян
мають можливість надати свої пропозиції щодо відзначення гідних громадян, які на сучасному етапі розвитку зробили вагомий внесок у розвиток Валківського району, званням «Почесний громадянин Валківського району».

Звання «Почесний громадянин Валківського району» присвоюється жителям Валківського району, Харківської області та інших регіонів України, громадянам інших країн, які, на сучасному етапі розвитку, зробили вагомий внесок у розвиток Валківського району, піднесення його авторитету, як на обласному, державному так і на міжнародному рівні та в знак великої поваги до їх політичної, економічної та громадської діяльності.

З процедурою подання клопотань з пакетом документів можна ознайомитися детальніше в Положенні про звання «Почесний громадянин Валківського району».

Положення про звання «Почесний громадянин Валківського району»

З А Т В Е Р Д Ж Е Н О
рішенням районної ради
від 15 серпня 2008 року № 541 -V
(ХХІХ сесія V скликання)

П О Л О Ж Е Н Н Я
про звання «Почесний громадянин Валківського району»

1. Загальні положення

1.1. Звання «Почесний громадянин Валківського району» присвоюється жителям Валківського району, Харківської області та інших регіонів України, громадянам інших країн, які, на сучасному етапі розвитку, зробили вагомий внесок у розвиток Валківського району, піднесення його авторитету, як на обласному, державному так і на міжнародному рівні та в знак великої поваги до їх політичної, економічної та громадської діяльності.
1.2. Звання «Почесний громадянин Валківського району» присвоюється особі лише один раз.
1.3. Право присвоєння звання «Почесний громадянин Валківського району» належить виключно Валківській районній раді та визначається рішенням районної ради.
1.4. Звання «Почесний громадянин Валківського району» не може бути присвоєно громадянам, які раніше скоїли кримінальний злочин, були засудженими і судимість яких не погашена.
1.5. У разі здійснення особою, якій було присвоєно звання «Почесний громадянин Валківського району», кримінального злочину, за який особу було засуджено і вирок щодо якої вступив у законну силу, питання позбавлення її звання та повернення посвідчення Почесного громадянина Валківського району» вирішуються на пленарних засіданнях районної ради.

2. Порядок висування кандидатур на присвоєння звання
«Почесний громадянин Валківського району»

2.1. Право висування кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Валківського району» належить:
2.1.1. Голові Валківської районної ради;
2.1.2. Голові Валківської районної державної адміністрації;
2.1.3. Постійним комісіям Валківської районної ради;
2.1.4. Органам місцевого самоврядування Валківського району;
2.1.5. Територіальним громадам сіл, селищ, міста району;
2.1.6. Юридичним особам (незалежно від форм власності та напрямку діяльності);
2.1.7. Фізичним особам (за умов підтримки їх клопотання юридичними особами, громадськими об’єднаннями чи організаціями, тощо);
2.1.8. Трудовим колективам підприємств, установ, організацій Валківського району, зборам громадян (за умов підтвердження легітимності зборів колективів, громадян).

2.2. Самовисування на звання «Почесний громадянин Валківського району» не розглядаються.
2.3. При висуванні кандидатури, до районної ради подаються клопотання щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Валківського району».
2.4. Клопотання про присвоєння звання має містити:
2.4.1. Вичерпні біографічні дані про кандидата;
2.4.2. Відомості про досягнення у сферах діяльності, зазначених у п.п. 1.1. цього Положення;
2.4.3. Обґрунтування особливого вкладу кандидата у розвиток Валківського району або визнання його видатних заслуг.

3. Порядок розгляду матеріалів щодо присвоєння звання
«Почесний громадянин Валківського району»

3.1. Розгляд кандидатур на звання «Почесний громадянин Валківського району» здійснюється Президією районної ради.
3.2. У разі надходження клопотань по більш ніж п’яти особах в рік Президія районної ради рекомендує на розгляд районної ради лише кандидатури п’яти претендентів.
3.3. Протокол засідання Президії районної ради разом з іншими документами розглядається на засіданнях постійних комісій районної ради та разом з проектом рішення виноситься на розгляд районної ради.
3.4. Остаточне рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Валківського району» приймається на пленарних засіданнях районної ради по кожній кандидатурі окремо більшістю від загального складу районної ради. Рішення районної ради про присвоєння звання «Почесний громадянин Валківського району» набуває чинності з моменту його прийняття.
3.5. Кандидатури, за які не проголосували більшість депутатів від загального складу ради, можуть бути повторно розглянуті на наступній сесії.
3.6. За рішенням ради може бути проведено голосування за весь список претендентів одночасно.
3.7. Робота по узагальненню клопотань про присвоєння звання «Почесний громадянин Валківського району», подання їх на розгляд Президії районної ради, постійних комісій та пленарного засідання районної ради, здійснення записів у Книзі Почесних громадян Валківського району покладається на керуючого справами районної ради.

4. Порядок присвоєння звання
«Почесний громадянин Валківського району»

4.1. Церемонія присвоєння звання «Почесний громадянин Валківського району» відбувається один раз на рік – на урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування.
4.2. Рішення районної ради про присвоєння звання «Почесний громадянин Валківського району» набуває чинності з моменту його прийняття.
4.3. Особам, яким присвоюється звання «Почесний громадянин Валківського району», вручається відповідне посвідчення Почесного громадянина Валківського району, диплом Почесного громадянина Валківського району, нагрудний знак «Почесний громадянин Валківського району» (фрачний варіант).
4.4. Запис про «Почесного громадянина Валківського району» вноситься до Книги Почесних громадян Валківського району, яка постійно зберігається у Валківській районній раді.
4.5. Посвідчення Почесного громадянина Валківського району, диплом Почесного громадянина Валківського району та нагрудний знак «Почесний громадянин Валківського району» вручаються головою районної ради чи, за його дорученням, його заступником.
4.6. Нагрудний знак «Почесний громадянин Валківського району» носять на лацкані піджака зліва.

5. Видача дублікату посвідчення
«Почесний громадянин Валківського району»

5.1. У разі втрати або псування посвідчення Почесного громадянина Валківського району дублікат не видається, крім випадків, коли нагороджений не міг запобігти втраті (псуванню) посвідчення.
5.2. Дублікат посвідчення Почесного громадянина Валківського району видається відповідно до рішення районної ради.

6. Порядок зберігання нагрудного знаку та посвідчення
«Почесний громадянин Валківського району»

6.1. Після смерті особи, якій було присвоєно звання «Почесний громадянин Валківського району», нагрудний знак та посвідчення Почесного громадянина Валківського району залишається у сім’ї померлого.
6.2. Нагрудний знак та посвідчення Почесного громадянина Валківського району, що належало особі, позбавленій звання «Почесний громадянин Валківського району» за рішенням ради, підлягають поверненню до районної ради.

7. Описи та еталонний вигляд нагрудного знаку, посвідчення «Почесний громадянин Валківського району», диплому Почесного громадянина Валківського району, Книги Почесних громадян Валківського району

7.1. Нагрудний знак «Почесний громадянин Валківського району» (фрачний варіант) виготовляється розміром 30 х 28 мм. Знак складається з картушу, оповитому обабіч золотим вінком з стилізованого дубового листя, оплетеного стрічкою блакитного кольору. У горішній частині картуша розміщено герб Валківського району, під гербом – напис «Почесний громадянин Валківського району» синього кольору.
7.2. Диплом Почесного громадянина Валківського району надрукований на спеціальному папері, форматом А4 з орнаментом у слобожанському стилі, виповненому тисненням золотою фольгою. У горішній частині орнаменту вписаний герб Валківського району у золотому вінку з стилізованого дубового листя, оплетеного стрічкою темно – синього кольору.
7.3. У центральній частині розміщений напис «Диплом» – виповнений тисненням золотою фольгою стилізованим шрифтом. Нижче – напис «Звання Почесний громадянин Валківського району присвоєно», потім – місце для заповнення П.І.Б. особи, яка нагороджується, посада, перелік її досягнень, місце для напису «Голова Валківської районної ради», підпису, а також рядки для заповнення дати та номера.
7.4. Книга Почесних громадян Валківського району складається з аркушів, надрукованих на спеціальному папері, форматом 297 х 420 мм., з орнаментом у слобожанському стилі. У горішній частині орнаменту вписаний герб Валківського району у золотому вінку з стилізованого дубового листя, оплетеного стрічкою темно – синього кольору. На одному аркуші можуть бути зроблені записи не більше, як по п`яти особам.
7.5. У центральній частині розміщений напис «Звання Почесний громадянин Валківського району присвоєно», далі – зліва у стовпчик: місце для фото, розміром 6,5 х 4см, напроти фото 5 рядків для напису: П.І.Б. особи, її посада, напис «за досягнення…» та № посвідчення, рядок для запису дати та № рішення районної ради.
7.6. В центральній частині лицьової стороні книги викарбувано знак «Почесний громадянин Валківського району» та напис «Книга Почесних громадян Валківського району», в нижній частині напис – «Заснована Валківської районною радою V скликання, дата та рік» – все з бронзи із срібленням.
7.7. Посвідчення Почесного громадянина Валківського району, розміром 120 х 160 мм., у твердій обкладинці темно – синього кольору. На лицьовій частині тисненням золотом нанесені герб Валківського району, напис: на одній строчці «Посвідчення», на другій «Почесний громадянин Валківського району».
7.8. На лівій частині зворотного боку розміщено запис «Почесний громадянин Валківського району» (написи – синього кольору, стилізованим шрифтом).
7.9. На правій частині – в горішній частині розміщені: напис «Посвідчення №», три вільних рядки для заповнення прізвищем, ім’ям та по – батькові особи, написи «присвоєно звання Почесний громадянин Валківського району», «Рішення Валківської районної ради» № _________від «_____»________р. ( ___сесія _____скликання)
«Голова Валківської районної ради», підпис.

Посвідчення Почесного громадянина Валківського району, диплом Почесного громадянина Валківського району та запис у Книзі Почесних громадян Валківського району мають один реєстраційний номер.

Заступник голови районної ради Ю. Яцина