Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Скільки об`єднаних громад створювати у Валківському районі?

19.12.2016

Голова районної ради Віталій Оноша, голови місцевих рад взяли участь в засіданні робочої групи з питань децентралізації влади у Валківському районі, яке відбулося сьогодні у залі засідань районної державної адміністрації під керівництвом голови Валківської районної державної адміністрації Віктора Войтенка.

Ключовим питанням порядку денного засідання було обговорення процесу проведення у територіальних громадах району громадських слухань з питань об’єднання територіальних громад…


Згідно затвердженого рішенням Харківської обласної ради від 18 червня 2015 року Проекту перспективного плану формування територій громад Харківської області у Валківському районі передбачалось об`єднати 20 існуючих громад у дві: Валківську та Ков`язьку.

Наразі до Харківського офісу реформ направлено інформацію щодо планів створення у перспективі спроможної об’єднаної Старомерчицької територіальної громади з центром у смт. Старий Мерчик. До її складу планується включити населені пункти Старомерчицької селищної, Новомерчицької та Огульцівської сільських рад, об’єднавши їх в одну громаду.

В територіальних громадах району також триває процес обговорення питання щодо можливості створення в межах Валківського району однієї спроможної Валківської територіальної громади з центром у м. Валки або чотирьох спроможних об`єднаних територіальних громад:
Валківської з центром у м. Валки,
Ковязької з центром у смт. Ков`яги,
Старомерчицької з центром у смт. Старий Мерчик та
Олександрівської з центром у с. Олександрівка.

Депутат Валківської міської ради Микола Яременко, звертаючись до присутніх, закликав бути патріотами Валківського району і підтримати пропозицію щодо створення в межах Валківського району однієї спроможної Валківської територіальної громади з центром у м. Валки. Своє бачення з цього приводу він виклав у власній розробленій Концепції створення однієї спроможної територіальної громади, яку й запропонував обговорити членам робочої групи.