Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Засідання постійної комісії з питань бюджету

20.12.2016

Сьогодні о 14.00 год. під головуванням очільника комісії Ольги Дубовик та за участі голови районної ради Віталія Оноші, його заступника Юрія Яцини, голови райдержадміністрації Віктора Войтенка, начальника фінансового управління РДА Лариси Левчук, керівників бюджетних установ – головних розпорядників коштів районного бюджету відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку району, інвестиційної діяльності, малого та середнього бізнесу, регуляторної політики.

На порядку денному комісії – дев’ять питань, всі питання розглянуті депутатами та внесені до порядку денного чергової сесії, пленарне засідання якої відбудеться завтра о 10.00 годині…


Згідно порядку денного засідання комісії депутатами розглянуті листи, клопотання, бюджетні запити, що надійшли до комісії, серед них – колективне звернення громадян стосовно виділення коштів з районного бюджету для забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет життєво необхідними лікарськими засобами. З метою вирішення даного питання та на клопотання головного лікаря КЗОЗ «Валківська ЦРЛ» Носатова Б.В. відповідно до висновків постійної комісії будуть внесені зміни та доповнення до Програми «Здоров′я Валківщини» на 2015 – 2017 роки.

Зокрема, планується збільшити обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації зазначеної Програми, доповнити розділ 3 пунктом 12 в частині, що стосується забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет: створення резерву життєво необхідних лікарських засобів, в тому числі і препаратів інсуліну, в разі відсутності коштів з державного бюджету на відшкодування витрат вартості інсулінів; забезпечення дітей, хворих на цукровий діабет розхідними матеріалами для вимірювання вмісту цукру в крові (тест-смужки до глюкометрів), медичними препаратами для попередження ускладнень цукрового діабету (глюкогон), дезінфікуючими засобами (спирт), засобами введення (шприц-ручки), лабораторними реактивами для проведення глюкозованого гемоглобіну, безкоштовного санаторно-курортного лікування в місцевих санаторіях області за рахунок коштів обласного, районного та місцевих бюджетів сіл, селищ, міста району.

Також було розглянуто клопотання головного лікаря КЗОЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги Валківського району» Марини Орлової щодо створення на базі Центру ПМСД, функціонування та фінансування «Центру раннього втручання». За словами Марини Ігорівни фахівці цього Центру займатимуться дітьми,що відстають у розвитку. В його штаті будуть лікарі – дитячий невролог, психолог, реабілітолог, логопед, які займатимуться малечею щоб якнайшвидше інтегрувати їх до соціуму. Означені фахівці наразі проходять навчання на тренінгах, а спеціальне обладнання буде надано ЮНІСЕФ. Сьогодні таких дітей з порушеннями центральної нервової системи в районі 34, причому дитяча інвалідність за останні два роки збільшилася на 1/3. До того ж, є ще діти із затримкою психо-емоціонального розвитку, які теж потребують втручання фахівців, і чим раніше буде ця допомога, тим більша вірогідність на успіх.

Голова районної ради Віталій Оноша закликав депутатів підтримати ідею створення такого Центру в районі та водночас зауважив, що необхідно розуміти фінансову потребу, скільки дітей обслуговуватимуться в Центрі раннього втручання, як він працюватиме.

За інформацією начальника фінуправління РДА Лариси Левчук головні розпорядники коштів районного бюджету провели ревізію залишків коштів і для раціонального їх використання та освоєння у повному обсязі внесли свої пропозиції щодо внесення змін в кошториси бюджетних установ, які враховані запропонованим проектом рішення з даного питання.

Доповідаючи з питання про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік Лариса Олександрівна окремо подякувала керівникам місцевих рад та депутатам за міжбюджетні трансферти та передачу коштів з місцевих до районного бюджету; ознайомила з пояснювальною запискою до проекту рішення. На виконання розпорядження голови райдержадміністрації пропонується 93419 грн. направити на відшкодування втрат, пов’язаних із вилученням з домогосподарств тварин, хворих на африканську чуму свиней. У зв’язку із перевиконанням доходної частини районного бюджету на 113,6% (3818800 грн.) запропоновано додатково профінансувати заклади освіти, охорони здоров’я.

З цього приводу голова райдержадміністрації, депутат районної ради Віктор Войтенко зазначив, що цього року заклади охорони здоров’я району отримали понад 6 млн. грн. додаткових коштів з районного бюджету, крім того, додаткові кошти на медичну галузь направлялися також і з обласного бюджету, тому мають відбуватися покращення у наданні медичної допомоги мешканцям району, і це завдання керівників закладів охорони здоров’я та всього персоналу.