Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  8-9 травня – Дні пам’яті та примирення, присвячені пам’яті жертв Другої світової війни

07.05.2017

В ці травневі дні разом із всією світовою спільнотою ми відзначаємо Дні пам’яті та примирення. Відзначення цих днів проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН та присвячено вшануванню пам’яті всіх жертв Другої світової війни, пам’яті тих десятків мільйонів людей, чиє життя було обірвано насиллям світового масштабу, людям усіх рас і націй, чоловікам і жінкам, воїнам і мирному населенню, малим дітям і старикам, – усім загиблим і усім тим, хто вижив та пройшов через усі кола пекла Другої світової війни. Тим, хто загинув на її фронтах, в окопах і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття...


Друга світова війна – глобальний військовий конфлікт в історії планети та причина найбільших трагедій ХХ століття. У ньому взяло участь 80% людства, загинуло від 50 до 85 мільйонів людей, бойові дії вели 2/3 існуючих на той момент держав.

Для України Друга світова війна – національна трагедія, внаслідок якої країна зазнала надзвичайних втрат. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн військових, підпільників і цивільних, 4-5 млн цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу. До 5 млн жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України становили 8-10 млн осіб.

Сьогодні ми вшановуємо пам’ять кожного, хто боровся з нацизмом. Пам’ятаймо та шануймо подвиг українського народу, його визначний внесок у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні! Вічно пам’ятаймо про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни!