Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Про перспективи об’єднання територіальних громад району йшлося на спільній робочій нараді

29.05.2017

Реформа місцевого самоврядування – одна із найважливіших, яку повинна здійснити Україна для покращення життя свого населення та стійкого економічного зростання. Її ключовий елемент - об’єднання громад, а основна мета - забезпечити спроможність місцевого самоврядування самостійно, за рахунок власних ресурсів, вирішувати питання місцевого значення. Тож, у районі проводиться робота щодо добровільного об’єднання територіальних громад. Так, сьогодні, з цього питання в райдержадміністрації відбулась робоча нарада з головами міської, селищних та сільських рад району за участю голови районної ради Віталія Оноші…


В обговоренні даного питання взяли участь всі учасники наради, які озвучили своє бачення і пропозиції щодо об’єднання громад. Розмова, що відбулася, була конструктивною і відвертою, думки інколи протилежними.

Голова райдержадміністрації Віктор Войтенко під час обговорення даного питання зазначив, що найважливішим пріоритетом повинен бути не кількісний, а якісний показник об’єднання громад. Головна цінність – це люди, які повинні після процесу децентралізації отримати належний рівень низки важливих послуг. Зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, а не нові проблеми. Тому необхідно реагувати на виклики, продумувати ризики і виважено підходити до процесу створення об’єднаних громад, щоб вони дійсно були спроможними забезпечити своїм жителям належний рівень життя.

Від сільських та селищних голів надійшло багато запитань щодо обґрунтування позитивних перспектив процесу об’єднання, про фінансові переваги та особливості даних реформ.

Звичайно, запровадження таких суттєвих реформ викликає безліч питань та вагань. Кожен із присутніх мав можливість донести до учасників наради свою думку. Пропозицією переважної більшості присутніх на нараді стала ініціатива проведення широкої роз’яснювальної роботи серед населення щодо процесу об’єднання. Більшістю учасників наради було запропоновано ініціювати об’єднання всіх місцевих рад району в одну Валківську територіальну громаду.