Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Звернення голови Валківської районної ради Оноші В.П.
з нагоди Дня Конституції України


28.06.2019

Шановні мешканці Валківського району!
Щиро вітаю Вас із Днем Конституції України!
23 роки тому у житті нашого народу сталася визначна подія: було ухвалено Конституцію незалежної Української держави.
Прийняття Основного Закону відбувалося за складної політичної ситуації, та саме це доленосне рішення стало переломним моментом в історії України...


У кожній європейській державі покоління боролися за верховенство права та захист громадських свобод через конституційні гарантії. Україна, на відміну від інших держав, які мали десятиріччя на становлення конституційних засад, не може дозволити собі зволікати із реформами. Надто сильно наші європейські партнери випереджають нас.
Наша держава увійшла у процес трансформації, який охопив усі сфери життя держави, в тому числі й державні інституції, і став каталізатором активного формування громадянського суспільства. Це свідомий вибір українського народу, і за цю свободу ми всі платимо високу ціну, але твердо йдемо шляхом до європейського майбутнього.

Трансформаційні процеси та зовнішні виклики актуалізують необхідність кардинальних кроків у державному будівництві через прийняття парламентом рішень, що вдосконалюють окремі розділи Основного Закону.
Для того, щоб процес реформування не припинявся і відбувався відповідно до Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, схваленої у квітні 2014 р., приймаються законопроекти та інші нормативні документи. Але усі надбання можуть залишитися лише тимчасовими. У повну силу реформа запрацює тільки тоді, коли будуть схвалені необхідні зміни до Конституції, коли рух у напрямку реалізації положень Європейської хартії місцевого самоврядування у державному секторі стане незворотним. Коли вже допливли до середини річки, то повертатися чи зупинятися безглуздо.
Найбільш відчутна потреба у концептуальній модернізації Конституції України в частині, що стосується місцевого самоврядування та територіальної організації власті, де важливі здобутки у децентралізації, формуванні спроможних громад мають бути надійно закріплені, а також створено засади для подальшого реформування відповідно до Європейської хартії місцевого самоврядування.

Системність реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні передбачає подальші невідкладні зміни у чинній нормативно-правовій базі, оскільки залишаються не розв’язаними конфліктні питання щодо конкуренції компетенцій органів влади районного рівня – районних рад та районних державних адміністрацій, а також новостворених об’єднаних громад.
Вже створено низку об’єднаних громад, чиї межи співпадають з межами районів. Протягом реалізації процесу укрупнення буде все більше таких громад, що перебиратимуть на себе повноваження районних рад та районних адміністрацій, оскільки надання усіх адміністративних послуг на цій території, здійснення власних та делегованих повноважень віднесено до компетенції новостворених органів управління об’єднаних територіальних громад.

Тобто ми на порозі другого етапу реформи місцевого самоврядування, який включає зміни на районному рівні. Також ми наблизилися до адміністративно-територіальної реформи – змін адміністративно-територіального устрою, у першу чергу, на районному рівні, які, безумовно, передбачають укрупнення районів, що існують нині, формування органів публічної влади із новими повноваженнями.

Треба усвідомлювати, що добробут держави, її утвердження на шляху демократії, де найвищою цінністю є людина, рівною мірою залежить як від мешканця найменшого села, так і від жителя мегаполіса. Переконаний, що ми разом зробимо так, аби Україна відбулась як дійсно незалежна, правова, сильна країна, якою пишатимуться її громадяни, в якій Конституція гарантуватиме рівні права та можливості усім.

Хай на нашій землі буде мир!
Добра вам і щастя, благополуччя та успіхів в ім’я процвітання рідної Валківщини, Харківщини і всієї України!
Зі святом!

З повагою до Вас,
голова Валківської районної ради
ОНОША В,П.