Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  29 серпня – треті роковини Іловайської трагедії

29.08.2017

Сьогодні минають треті роковини Іловайської трагедії. В Іловайському котлі, згідно з офіційними даними, Україна втратила 366 бійців. Ще 429 отримали поранення, а 300 потрапили у полон.

Вшановуючи пам’ять загиблих героїв, згадаймо і наших земляків – валківчанина Андрія Ольховського та Андрія Ваховського із Шарівки.

Вічна пам’ять та слава героям, які віддали своє молоде життя за свою країну, за свій народ…


За ініціативою громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО в Харківській області» 26 серпня було проведено «День шани воїнів та волонтерів АТО».

Цього дня, згадуючи подвиг наших земляків, які загинули в Іловайському котлі, та вшановуючи пам’ять героїв, голова райдержадміністрації Віктор Войтенко, керуюча справами районної ради Тетяна Котенко разом із депутатом районної ради, заступником голови міської ради Ігорем Нізельковським поклали квіти на могили Андрія Ольховського та Андрія Ваховського.

Метеором життя промайнуло
І у славі в безсмертя пішло
Він довів: не вмирають герої,
Їх не зітре буденність турбот.
Гідний вічної слави святої
Той, хто свій захищає народ!

Довідка:

Іловайська трагедія, або Іловайський котел – події кінця серпня 2014-го року в місті Іловайськ на Донеччині. Після того як українські силовики, у тому числі – добровольці, опинилися в оточенні супротивників, 29 серпня, за згодою сторін, українські колони мали б полишити місто через «зелені коридори» без зброї. Однак по беззбройним бійцям відкрили вогонь.

Андрій Олексійович Ольховський (10 грудня 1977- 29 серпня 2014) - старший лейтенант Збройних сил України, командир взводу снайперів 93-ї окремої механізованої бригади. Загинув 29 серпня 2014-го при виході з оточення під Іловайськом. Станом на 23 вересня 2014-го перебував у списках зниклих безвісти. Похований у Валках. За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі Указом Президента України нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня (посмертно).

Андрій Миколайович Ваховський (30 вересня 1979 — 29 серпня 2014) — сержант резерву Міністерства внутрішніх справ України. Закінчив Шарівську ЗОШ, Есхарівський чоловічий педагогічний ліцей-інтернат, Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Сковороди, учитель іноземної мови. Пройшов строкову службу в лавах ЗСУ, закінчив школу міліції. Працював у спецпідрозділі судової міліції «Грифон» в Харкові, в київському охоронному агентстві. З початком війни — доброволець, пішов служити за контрактом, старший кулеметник БТР, 2-й батальйон спеціального призначення НГУ «Донбас». Ніс службу в багатьох гарячих точках Донбасу. 29 серпня 2014-го загинув під час виходу батальйону «Донбас» «зеленим коридором» між селами Многопілля та Червоносільске. Їхав у кузові автомобіля КРАЗ; коли російські десантники відкрили вогонь по колоні, відстрілювався з автомата, вбитий кулеметною чергою. Опізнаний за тестами ДНК, перепохований 29 квітня 2015-го в селі Шарівка.