Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Семінар з питання активізації процесу об’єднання територіальних громад

05.09.2017

В залі пленарних засідань Валківської районної ради відбувся семінар з питання активізації процесу об’єднання територіальних громад за участі керівників органів місцевого самоврядування, депутатів та представників громадськості Валківського району. Відкриваючи зустріч, голова районної ради Віталій Оноша представив присутнім організаторів заходу та експертів-доповідачів...


Про концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні; хід та перспективи реалізації реформи місцевого самоврядування та децентралізації повноважень органів виконавчої влади на території Харківської області та про можливості щодо розвитку територій, які отримує громада в результаті реалізації Закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад» доповів Віктор Нестеренко – експерт з децентралізації Харківського ВП «Центр розвитку місцевого самоврядування».

Досвідом об’єднання громад та функціонування системи місцевого самоврядування у Німеччині поділився Олівер Ерет – експерт з питань децентралізації, місцевого економічного розвитку та територіальної реформи, в минулому бургомістр міста Зінген, що на території федеральної землі Баден-Вюртемберг.

Як повідомив Олівер Ерет, у Німеччині така реформа відбувалася у два етапи і розпочалася за ініціативи керівництва країни 45 років тому. У 70-х роках ХХ століття об’єднані територіальні громади створювалися з декількох і отримували назву центральної з них. На початку 2000-х об’єднання формувалися задля міжмуніципального співробітництва. Це поліпшувало інвестиційну привабливість. Разом із тим, процес децентралізації у Німеччині має спільні ознаки із українською реформою.

Учасники заходу активно вступили в обговорення теми, жваво цікавилися у німецького гостя процесом об’єднання громад у Німеччині, їх результатом, податковою системою ФРГ та функціонуванням органів місцевого самоврядування в Германії та забезпеченням життєдіяльності місцевих громад.

Завершуючи зустріч, голова районної ради Віталій Оноша висловив щиру подяку організаторам та учасникам семінару за змістовний та актуальний захід, розповів присутнім про перспективи об’єднання громад у Валківському районі, наголосив, що дійсно настав час об’єднуватись. В свою чергу Олівер Ерет висловив надію, що Україна знайде свій шлях реформування задля змін на краще та розвитку країни.