Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Звіт про роботу Української асоціації районних та обласних рад за січень-серпень 2017 року

20.09.2017

Основними напрямками дільності Асоціації є представлення спільних інтересів територіальних громад, органів місцевого самоврядування, що функціонують на районному та обласному рівні в центральних органах державної влади, захист їх прав та інтересів, у підготовці програм державної підтримки розвитку місцевого самоврядування, розробці проектів законодавчих актів з питань місцевого самоврядування з метою покращення якості життя в територіальних громадах...


НОРМОТВОРЧА РОБОТА АСОЦІАЦІЇ
Нормотворча робота Асоціації полягала у проведенні експертизи, в організації обговорення членами Асоціації проектів законодавчих ініціатив, підготовці пропозицій до них. Посилення цього напрямку роботи Асоціації відбулось завдяки створеному у 2012 році Асоціацією Ресурного центру зі сталого місцевого розвитку за період роботи якого сформувана відповідна команда фахівців, які приймали участь у розробці та опрацюванні проектів нормативно-правових актів, що спрямовані на розвиток місцевого самоврядування, у роботі засідань круглих столів, експертних обговорень законодавчих ініціатив та підготовці роз’яснень органам місцевого самоврядування.
Перелік основних проектів та чинних нормативно-правових актів, які опрацьовувались в Асоціації:
1. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження комплексу заходів на 2017 рік, спрямованих на активізацію реформування місцевого самоврядування та державну підтримку добровільного об’єднання територіальних громад в Україні» за результатами розгляду проект погоджено.
2. Проект постанови Кабінету Мінстрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 та визання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» за результатами розгляду та узагальнення пропозицій членів Асоціації сформовані пропозиції. Постанова прийнята.
3. На виконання часнини 1 статті 20 Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування» до проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2018 рік сформовані та надані пропозиції.
4.Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України» щодо перспективних планів формування територій громад Вінницької, Кіровоградської, Львівської Миколаївської, Черкаської, Чернігівської, Чернівецької областей, за результатами розгляду проект погоджено.
5. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів» за результатами розгляду повідомлено Мінекономрозвитку про відсутність пропозицій та зауважень.
6.Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2015 р. № 1029» щодо перспективного плану формування територій громад Донецької області за результатами розгляду проект погоджено.
7. Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо призначення, заохочення, притягнення до дисциплінарної відповідальності та звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів (реєстр. № 5530 від 12.12.2016) за результатами розгляду повідомлено про відсутність пропозицій та зауважень Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти.
8.Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2015 № 899» щодо перспективного плану формування територій громад Чернігівської області за результатами розгляду проект погоджено.
9.Пропозиції Президента України до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» (нова редакція) за результатами розгляду сформовані та надані пропозиції до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
10. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про деякі питання надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад» за результатами розгляду проект погоджено.
11. Проект Закону України «Про рекламу» (щодо врегулювання розміщення соцільної реклами) за результатами розгляду сформовані та нададані пропозиції до Комітету Верховної Ради України у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю.
12. Проект Закону України «Про тимчасово окуповані території» (реєстр. № 3593-д) допрацьований робочою групою Комітету з урахуванням пропозицій Василенка В.А., за результатами розгляду цього поекту Закону до нього надані пропозиції виконавчого апарату Донецької обласної ради до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.
13. Проекти Законів України «Про місцеві ініціативи» (реєстр. № 2296а), «Про громадські слухання» (реєстр. № 2295а), «Про публічний контроль» (реєстр. № 2297а) за результатами розгляду та узагальнення пропозицій членів Асоціації до Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування надані пропозиції та зауваження.
14. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до порядків затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 р. № 827» за результатами розгляду проект погоджено.
15. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державного соціального стандарту у сфері обслуговування закладами фізичної культури і спорту» за результатами розгляду погоджено.
16.Секторальна стратегія з освіти, що розроблена Асоціацією міст України, за результатами розгляду до Комітету Верховної Ради України з питнь науки і освіти надані пропозиції.
17.Проект Закону про становлення мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів державної і комунальної форм власності (реєстр. № 2721 від 23.04.2017) за результатами розгляду сформований та наданий відповідний висновок до Комтіету Верховної Ради України з питань науки і освти.
18. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми національно-патріотичного виховання на 2017-2021 року» за результатами розгялуду проект погоджено.
19. Проекти Законів про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня соціального захисту родин з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям (реєстр. № 6063 від 09.02.2017) та про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціальних гарантій дітей та сімей з дітьми (реєстр. № 6063-1 від 27.02.2017) за результатами розгляду сформований та наданий відповідний висновок до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
20. Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо виплати грошової компенсації на безоплатне харчування дітей) (реєстр. № 6230 від 23.03.2017) за результатами розгляду сформований та наданий відповідний висновок до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
21. Проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про дошкільну освіту» щодо розширення можливостей для створення та діяльності дошкільних навчальних закладів різних форм власності (реєстр. № 6164 від 07.03.2017) за результатами розгляду сформований та наданий відповідний висновок до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
22. Проект наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Положення про Всеукраїнський конкурс журналістських робіт «Реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади» за результатами розгляду погоджено із рекомендаціями.
23. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо реалізації Концепції реформи фінансування системи охорони здоров’я на період до 2020 року» за результатами розгляду проект погоджено із рекомендаціями.
24.Проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо скасування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів та забезпечення збалансованості місцевих бюджетів внаслідок його скасування» (реєстр. № 6286 від 05.04.2017) сформано спільну позицію Української асоціації районних та обласних рад і Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад щодо неприпустимості прийняття цього проету Закону.
25. Розроблено проект Положення, що встановлюватиме порядок проведення конкурсу з благоустрою.
26. Проект Закону України «Про міські агломерації» за результами розгляду надані пропозиції народному депутату України Зубачу Л.Л.
27 Сформовані на звернення Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування пропозиції щодо необхідності уточнення юридичної сили та механізму надання постійними комісіями місцевих рад консультацій та роз’яснень з питань, що пов’язані із запобіганням та врегулюванням конфлікту інтересів, вивчивши та узагальнивши правову позицію членів Асоціації.
28. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Одеської області» за результами розгляду проект погоджено.
29. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Методики формування спроможних територіальних громад» за результами розгляду проект погоджено.
30.Проект Закону України «Про внесення змін до статті 11 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» за результатами розгляду сформовані та надані пропозиції до Міністерства інфраструктури України.
31. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліку спроможних об’єднаних територіальних громад», за результами розгляду проект погоджено.
32.Проекти розпоряджень Кабінету Міністрв України «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів» за результатами розгляду надані пропозиції Миколаївської обласної ради, Волинської обласної ради, Черкаського регіонального відділення Асоціації, Кіровоградської обласної ради.
33.Проект Закону України про внесення змін до статті 2 Закону України «Про публічні закупівлі» щодо скасування тендерних процедур для закупівлі товарів і послуг з організації безоплатного харчування для дітей, що постраждали від Чорнобильської катастрофи (реєстр. № 6450 від 16.05.2017) за результатами розгляду повідомлено до Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти про підтримку позиції Головного науково-експертного управління Верховної Ради України щодо даного проекту Закону.
34. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2018 рік щодо реалізації Національної стратегії з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність—здоровий спосіб життя—здорова нація», розроблений відповідно до Указу Президента України від 9 лютого 2016 року № 42 «Про національну стратегію з оздоровчої рухової активності в Україні на період до 2025 року «Рухова активність—здоровий спосіб житті – здорова нація» за результатами розгляду проект погоджено.
36. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Житомирської області» за результатами розгляду проект погоджено.
37. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про перейменування деяких районних державних адміністрацій» за результатами розгляду проект погоджено.
38.Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Херсонської області» за результатами розгляду проект погоджено.
39. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України та визання такою, що втратила чинність, постанова Кабінету Міністрів України від 27 травня 2009 р. № 504» за результатами розгляду проект погоджено із пропозиціями.
40. Проект Закону України «Про Національний банк даних про дітей та сім’ї з дітьми», за результатами розгляду проект погоджено.
41. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Житомирської області» за результатами розгляду проект погоджено.
42. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Полтавської області» за результатами повідомлено про відсутність пропозицій та зауважень до нього.
43.Проект Закону України «Про батарейки, батареї та акумулятори» за результатами розгляду проект погоджено.
44.Проект розпорядження Кабінету Міністрв України «Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Рівненської області» за результатами розгляду проект погоджено.
45.Проекти постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Примірного положення про користування гуртожитками та жилою площею в них» та «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 1992 р. № 572», за результатами розгляду проект погоджено.
46. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Черкаської області» за результатами розгляду проект погоджено.
47. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Державного стандарту із забезпечення населення руховою активністю» за результатами розгляду погоджено із пропозиціями.
48. Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об’єднаних територіальних громад», який було розроблено Мінрегіоном на виконання доручення Прем’єр-міністра України надане на засіданні Уряду України 9 серпня 2017 року, за результатами розгляду погоджено.
49. Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів на 2018-2020 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року» за результатами розгляду сформовані та надані пропозиції до Мінреіону.
50. Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на будівництво/капітальний ремонт/реконструкцію малих групових будинків, будинків підтриманого проживання, будівництво/придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, виготовлення проектно-кошторисної документації» за результатами розгляду проект погоджено із пропозиціями.
51.Проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Івано-Франківської області» за результатами розгляду проект погоджено.
52. Проекти Законів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій (реєстр. № 6614 від 22.06.2017) та (реєстр. № 6614-1 від 23.06.2017) за результатами розгяду та узагальнення пропозицій членів Асоціації сформовані пропозиції та зауваження і надані до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості і пенсійного забезпечення та Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти.
53. Пропозиції до проектів Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо сталого розвитку та створення робочих місць у гірських та високогірних населених пунктах» та «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України», підготовлені Центром сприяння сталому територіальному розвитку з урахуванням доручення Прем’єр-міністра України В Гройсмана, пропозицій членів Асоціації та за результатами обговорень цього питання на консультативній он-лайн нараді 31.08.2017 з представниками районних та обласних рад Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей та на нараді 1.09.2017 з центральними органами виконавчої влади, і передані до Мінрегоіну.
Крім зазначеного, експертами Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку Асоціації розглядалались та надавались висновки, пропозиції, зауваження, з урахуванням позицій членів УАРОР та Європейської хартії місцевого самоврядування, щодо інших проектів нормативно-правових актів, запити стосовно яких надходили від Комітетів Верховної Ради України та центральних органів виконавчої влади, розглядались на засіданнях Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної Ради України.
Також, здійснювався моніторинг та аналіз законодавчого процесу, який відбувався у центральних органах виконавчої влади, Кабінеті Міністрів України та Верховній Раді України.
Зауваження та пропозиції до проектів нормативно-правових актів направлялися до відповідних профільних центральних органів виконавчої влади, Кабінету Міністрів та Комітетів Верховної Ради України.

ЗВЕРНЕННЯ АСОЦІАЦІЇ
1. Зврнення Секретаріату Асоціації (від 30.01.2017 № С01-12/29) до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо надання надання роз’яснення щодо наявності реального чи потенційного конфлікту інтересів голосування під час обрання голів та заступників голів обласних та районних рад. Отримано відповідне роз’яснення.
2. Звернення Президента Асоціації (від 07.02.2017 № 01-17/64) щодо ініціювання змін до постанови Кабінету Міністрів України № 827 «Деякі питання фінансування програм та проектів регіонального розвитку», яка передбачає процедури реалізації проектів регіонального розвитку, у тому числі регулює порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки регіональної політики, порядок проведення конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського союзу. Шляхом доповнення замовників та ініціаторів таких проектів обласними радами та асоціаціями органів місцевого самоврядування.
3. Звренення до Міністерства культури (від 28.02.2017 № С01-30/102) про призначення керівників закладів культури.
4. Звернення Президента Асоціації (від 21.03.2017 № П01-48/137) до Прем’єр-міністра України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування в питаннях надрокористування.
5. Звернення Президента Асоціації (від 21.03.2017 № П01-49/138) до Прем’єр-міністра України щодо ініціювання пропозицій до Закогну України «Про угоди про розподіл продукції».
6. Звернення Секретаріату Асоціації ( від 21.04.2017 № С01-67/191) до Міністерства Юстиції України з проханням висловити свою позицію з порушених питань Полтавською обласною радою щодо надання інформації за вимогою Департаменту захисту економіки Національної поліції України. Отрмано відповідь роз’яснення.
7. Звернення Секретаріату Асоціації (від 21.06.2017 № С01-108/278) щодо питань встановлення посадових окладів в органах місцевого самоврядування порушених у зверненні Тиврівської районної ради Вінницької області.
8. Звренення Секретаріату Асоціації (від 03.08.2017 № С01-126/328) до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення щодо надання роз’яснення про поновлення на виборній посаді заступника голови районної ради. Відповідь роз’яснення отримано.

ПРОЕКТНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ
Розроблено концептуальні засади методичного посібнику з оцінки спроможності громад.
На запити органів місцевого самоврядування Лиманської, Константинівської, Олександрівської територіальних громад Донецької області у співпраці з Донецькою агенцією регіонального розвитку здійснювалось сприяння у впровадженні політики відновлення інфраструктури Донецької області шляхом оцінювання спроможності потенціалу громад та напрацювання планів інноваційно-інвестиційного розвитку.

Засідання керівних органів Асоціації
17 лютого 2017 року відбулось засідання найвищого керівного органу Асоціації — З’їзд Асоціації, на якому було прийнято наступні рішення.
• Про прийом до Асоціації нових членів
• Про прийом до Асоціації колективних членів
• Про затвердження рішень Правління Асоціації
• Про припинення повноважень віце-президентів Асоціації
• Про результати роботи Асоціації за період між з’їздами
• Про фінансово-господарську діяльність Асоціації
• Про внесення змін та доповнень до Статуту Асоціації
• Про внесення змін до складу Правління Асоціації, визначення його кількісного складу
• Про формування нового складу Президії Асоціації
• Про обрання віце-президентів Асоціації
• Про внесення змін до складу Ревізійної комісії Асоціації
• Про визначення основних напрямків діяльності Асоціації, розгляд та затвердження довгострокових програм діяльності Асоціації
• Про прийняття звернень та резолюцій З’їзду:
ü Прийнято Звернення до Верховної Ради України щодо підтримки законопроектів з децентралізації.
ü Прийнято Звернення до Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг, щодо повернення пільгових тарифів на вуличне освітлення в населених пунктах.
ü Прийнято Звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо законодавчого врегулювання питання подальшої безперервної діяльності конституційно обраних органів місцевого самоврядування у разі утворення військово-цивільних адміністрацій.

ЗАСІДАННЯ КРУГЛИХ СТОЛІВ, ЗА ІНІЦІАТИВИ УАРОР
Консультативна он-лайн нарада за участі представників Мінрегіону та районних і обласних рад Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької областей щодо вдосконалення правового регулювання статусу гірських та високогірних населених пунктів з метою забезпечення їх сталого розвитку, що відбулась 31.08.2017.
Відбулись фахові майстерні з обговорення формування спроможних територіальних громад у відповідній області в рамках проекту ПУЛЬС.
Робочі групи та інші консультативно-дорадчі органи центральних органів виконавчої влади, засідання Уряду та Комітетів Верховної Ради України.
Повноважні представники членів Асоціації, експерти Ресурсного центру входять до різних робочих груп, які утворюються центральними органами виконавчої влади, Комітетами Верховної Ради України з підготовки пропозицій щодо вирішення питань, що стосуються діяльності органів місцевого самоврядування. Зокрема, представники Асоціації входять до Конституційної комісії, експертних груп при Голові Верховної Ради України, складу робочих грип при Мінрегіоні з питань реформування місцевого самоврядування та бюджетної децентралізації, при Нацдержслужбі з підготовки Концепції реформування системи професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування та Комітету з питань державного будівництва, регіональної політки та місцевого самоврядування Верховної Ради України щодо доопрацювання проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування».
Крім цього, представники Асоціації приймають участь у засіданнях Комітетів Верховної Ради України, Урядових комітетів, Кабінету Міністрів України.
Експерти Ресурсного центру Секретаріату Асоціації здійснили підготовку та надання пропозицій до засідання Міжвідомчої координаційної комісії з питань регіонального розвитку.
Представники Асоціації включені та приймають участь у роботі наступних Комісій:
Комісія з рогляду поданих виконавчими комітетами міських, селищних, сільських рад об’єднаних територіальних громад, проектних заявок на проекти, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.
Конкурсна комісія з відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу.
Конкурсна комісія з відбору проектів регіонального розвитку, які фінансуються з Державного фонду регіонального розвитку.

СПІВПРАЦЯ З МІЖНАРОДНИМИ ОРГАНІЗАЦІЯМИ
1. Продоження співпраці з Програмою Ради Європи «Децентралізація та територіальна консолідація в Україні» шляхом долучення Асоціації до реалізації компонента програми «Конкурс кращі практики місцевого самоврядування», який організовується Мінрегіоном за підтримки Програми Ради Європи «Децентралізація та територіальна консолідація в Україні» та до сприяння у поширенні кращіх практик переможців Конкурсу. А також надання Програмою експертної підтримка діяльності УАРОР, зокрема у проведенні щорічної всеукраїнської наради-семінар для представників органів місцевого самоврядування районного та обласного рівня.
2. Продовжується співпраця з проектом DESPRO шляхом надання експертної підтримки діяльності УАРОР у напрямку проведення он-лайн навчання «Місцеві податки і збори: абетка для ОМС ОТГ» на Веб-поталі Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку (http://rozvytok.in.ua), а також шляхом проведення спільних заходів з обговорення питань реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.
3. Вправадження проекту ПУЛЬС спільно з АМУ шляхом проведення фахових майстерень в областях.
4. Налагодження співпраці з Програмою U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку шляхом підтримки, організації та проведення навчань з регіонального розвитку та розвитку лідерських якостей.

Ресурсний центр зі сталого місцевого розвитку
На реалізацію статутних завдань Асоціації продовжується модерація Веб-порталу Ресурсний Центр зі сталого місцевого розвитку, створеного при Українській асоціації районних та обласних рад за підтримки проекту Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Веб-портал Центру розроблений з урахуванням кращих світових практик діяльності Knowledge management Hub, тобто Центрів управління знаннями, як професійна соціальна мережа.
Центр слугує інструментом для пошуку інформації на тему розвитку громад, виконання проектів, ефективного управління, сталого розвитку тощо та обміну набутим досвідом і наявною інформацією, кращими практиками.
Тобто база даних Центру є спільним результатом роботи його користувачів.
Також портал є інструментом з розвитку демократії участі через Форум, який надає можливість ініціювати теми з обговорення або приєднатися до вже діючих тем.
У звітному періоді за експертної підтримки проекту DESPRO здійснюється проведення он-лайн навчання «Місцеві податки і збори: абетка для ОМС ОТГ» на Веб-поталі Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку (http://rozvytok.in.ua).
Крім цього, здійснюється робота по започаткуванню навчального курсу з проектного менеджменту і аналізу, програмно-цільового методу у бюджетному процесі на Веб-поталі Ресурсного центру зі сталого місцевого розвитку (http://rozvytok.in.ua).
Детальніше з роботою центру можна ознайомитись за адресою: http://rozvytok.in.ua.
Крім цього, експертами Ресурсного центру постійно здійснюється моніторинг та аналіз законодавчого процесу, який відбувався у центральних органах виконавчої влади, Кабінеті Міністрів України та Верховній Раді України на відповідність Європейській хартії місцевого самоврядування, за результатами якого готується відповідні аналітичні документи і інформаційні матеріали та розміщуються на Веб-порталі Ресурсного центру.
З метою популяризації роботи Ресурсного центру здійснюється ведення відповідної сторінки на Facebook.

За матеріалами офіційного сайту УАРОР http://uaror.org.ua