Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Звернення голови районної ради з нагоди дня народження Т.Г. Шевченка – національного героя і символа України, пророка відродження української нації

09.03.2018

Сьогодні Україна відзначає 204 річницю з дня народження видатного українського поета Тараса Шевченка. День народження Кобзаря відзначають тисячі шанувальників творчості поета, філософа і просвітителя.

Цей день внесено до календаря знаменних і пам’ятних дат ЮНЕСКО для відзначення в усьому світі. Щорічно «Шевченківські дні» проходять по всій країні 9 березня - у день народження поета, і 10 березня - в день його смерті…


Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж стома мовами світу. 1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість з них розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах світу. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.

Надзвичайно талановитий український поет і художник, прозаїк і етнограф Тарас Григорович Шевченко, народився 9-го березня 1814 року в сім’ї кріпосного селянина, який мешкав у селі Моринці, Київської губернії, що нині є Черкаською областю. За своє коротке життя – 47 років і один день – Шевченко сповна наситився стражданнями, але він не міг не жадати того, до чого прагнемо всі ми - життя і свобода, самореалізація і благополуччя, мир і повага, прості людські цінності.

Його творчість - це його душа, в ньому він був чесний, добрий і нескінченно багатий. У художній формі Тарас Шевченко створив цілісну філософію національного буття українського народу, тобто на рівні поетичного узагальнення відтворив ту повністю відповідну, адекватну українській дійсності систему сутностей і закономірностей, які тисячоліттями витворювались українським народом, якими і на яких тримається віками буття української нації, її суспільна свідомість і свідомість українського патріота – борця за інтереси нації.

Шевченко у природній для себе, як поета, спосіб і в найдоступнішій для цілого народу художній формі сформулював, розвинув та обґрунтував національну ідею українського народу: законність і необхідність, можливість і реальність національної державності і незалежності. Він пробудив дух народу, дав йому вчення боротьби за свободу і вдихнув у нього віру в перемогу.

З Днем народження Тараса Григоровича Шевченка – національного героя і символа України, пророка відродження української нації!

Голова районної ради
Віталій Оноша