Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Черговою сесією районної ради затверджено понад двадцять рішень. Два звернення депутатів визнані депутатськими запитами.

20.04.2018

Відповідно до розпорядження голови районної ради Віталія Оноші від 30 березня 2018 року відбулося пленарне засідання чергової ХХV сесії районної ради VІІ скликання, участь в роботі якої взяли 26 депутатів ради. Секретарем засідання обраний депутат Станіслав Степанов. За результатами роботи профільних постійних комісій до порядку денного внесено 20 питань та розділ «Різне».


Пленарне засідання чергової сесії відкрив голова ради Віталій Оноша, який повідомив, що в роботі сесії беруть участь голова райдержадміністрації Віктор Войтенко та його перший заступник Наталія Осадча, начальник Валківського райвідділу поліції Ярослав Жидовцев, заступник керівника Дергачівської місцевої прокуратури Юрій Ковальов, начальник районного відділу ДСНС України в Харківській області Олександр Крещук, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації та начальники відділів виконавчого апарату районної ради, керівники місцевих рад, підприємств, установ, організацій району, представники районних засобів масової інформації та громадськості.

На початку сесії за пропозицією голови районної ради Віталія Оноші депутати привітали з професійним святом присутніх у залі працівників 59-ої державної пожежно-рятувальної частини м. Валки.

«День працівників пожежної охорони в Україні відзначали 17 квітня, але того дня весь особовий склад райвідділу ДСНС був задіяний на гасінні пожеж в районі. Тому вітаємо їх сьогодні з професійним святом та дякуємо за відповідальне відношення до рятувальної справи, вагомий особистий внесок у справу захисту життя, здоров’я, власності громадян на території Валківського району» - зазначив Віталій Оноша.

В урочистій обстановці, відповідно до розпоряджень голів Валківської районної ради, районної державної адміністрації, які озвучила керуюча справами районної ради Тетяна Котенко, кращі представники служби були відзначені Почесними грамотами. Відзнаки нагородженим вручили голова районної ради Віталій Оноша та голова райдержадміністрації Віктор Войтенко.

Окрему подяку від себе особисто та всього депутатського корпусу голова районної ради Віталій Оноша висловив керівнику Олександру Крещуку за сумлінне виконання службових обов’язків та забезпечення високопрофесійної роботи районної служби.

Почесними грамотами Валківської районної ради та Валківської районної державної адміністрації відзначено:
Ващенка Володимира Семеновича - старшого водія 59-ої державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, прапорщика служби цивільного захисту;
Тупицю Романа Олексійовича - пожежного-рятувальника 59-ої державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, сержанта служби цивільного захисту;
Сердюка Сергія Олексійовича - пожежного-рятувальника 59-ої державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, сержанта служби цивільного захисту;
Грубу Світлану Василівну – диспетчера 59-ої державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, рядового служби цивільного захисту.

Розглядаючи перелік питань, запропонованих постійними комісіями до розгляду на сесії, депутати підтримали пропозицію голови ліквідаційної комісії з припинення діяльності КП перукарських послуг Сергія Бондаря та внесли до порядку денного сесії додатково питання «Про затвердження проміжного ліквідаційного балансу комунального підприємства перукарських послуг».

Відповідно до Плану роботи ради було заслухано інформацію начальника районного відділу ДСНС України в Харківській області Олександра Крещука «Про забезпечення пожежної безпеки в населених пунктах Валківського району» та начальника архівного відділу Валківської райдержадміністрації Наталії Литвиненко «Про хід виконання районної Програми розвитку архівної справи у Валківському районі на 2018-2020 роки». Доповідачі надали відповіді на запитання депутатів. Згідно висновків профільних комісій районною радою ухвалені відповідні рішення.

З пропозиціями щодо внесення змін та доповнень до районних Програм присутніх ознайомив заступник голови районної ради Юрій Яцина. «Проект є результатом роботи трьох профільних комісій, які розглянули клопотання, що надійшли до районної ради» - зазначив доповідач та ознайомив депутатів з проектом рішення, яке і було одноголосно підтримано радою. Таким чином зміни та доповнення внесені до наступних районних цільових Програм:
- Програми розвитку пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту та оперативно-рятувальної служби Валківського району;
- Програми економічного і соціального розвитку Валківського району на 2018 рік;
- Програми підтримки та розвитку Валківського відділення Південної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області;
- Програми оздоровлення і відпочинку дітей Валківського району;
- Програми розвитку освіти «Новий освітній простір Валківщини».

Перший заступник голови Валківської РДА Наталія Осадча на клопотання Громадської ради при Харківській ОДА представила на розгляд депутатів проект рішення щодо увічнення пам’яті українського військового діяча, генерал-хорунжого Армії УНР Михайла Степановича Пересади-Суходольського, уродженця м. Валки, 1883 року народження та погодження встановлення меморіальної дошки на будівлі Валківського краєзнавчого музею.

Для надання більш детальної інформації про визначну історичну постать валківчанина Михайла Пересади-Суходольського слово було надано фахівцю - директору краєзнавчого музею Тамарі Поліщук, яка, на прохання депутатів, ознайомила присутніх із біографічними відомостями українського військового діяча, генерал-хорунжого Армії УНР, учасника української революції.

На клопотання відділу освіти затверджено Умови проведення конкурсу на визначення опорного навчального закладу (доповідала начальник відділу Вікторія Новосел).

Відповідно до висновків постійної комісії з питань розвитку аграрно-промислового комплексу, земельних відносин, лісового господарства та екології затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земельної ділянки сільськогосподарського призначення, що надана у власність гр. Атаманенка А.А. на території Високопільської сільської ради.

Про виконання районного бюджету за І квартал 2018 року звітувала начальник фінансового управління Валківської райдержадміністрації Лариса Левчук, яка також представила на розгляд депутатів і інші питання фінансового блоку. А саме щодо внесення змін в кошториси бюджетних установ, розподілу вільного залишку районного бюджету та внесення змін до районного бюджету на 2018 рік.

Депутатським корпусом підтримані всі представлені проекти рішень. Вільний залишок районного бюджету по загальному фонду за рахунок залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету в сумі 120 тис. 847 грн. розподілено на придбання обладнання і предметів довгострокового користування» за рахунок передачі коштів із загального фонду до спеціального фонду (бюджету розвитку) для втілення Концепції Нової української школи на придбання обладнання робочого місця вчителя 1-го класу.

За рахунок надходжень коштів від місцевих рад:
- 120 тис. грн. направлено на виконання заходів програми «Новий освітній простір Валківщини»;
- 65 тис. грн. – на виконання районної Програми оздоровлення і відпочинку дітей Валківського району (придбання продуктів харчування);
- 40 тис. грн. – Валківській ЦРЛ на виконання районної цільової програми «Здоров’я валківчан»;
- 99630 грн. - Центру первинної медико-санітарної допомоги Валківського району, в тому числі на придбання туберкуліну - 13430 грн., на підвезення хворих на гемодіаліз на виконання районної Програми забезпечення централізованим підвезенням хворих, які потребують проведення гемодіалізу - 14 тис. грн.;
- 40 тис. грн. – на виконання районної цільової Програми розвитку пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту та оперативно-рятувальної служби Валківського району.

За рахунок нерозподілених видатків збільшити видатки:
- на виконання районної Програми соціального захисту населення Валківського району в загальній сумі 100 тис. грн. для надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Валківського району у разі тривалої хвороби або оперативного лікування (за зверненням);
- на виконання районної Програми оздоровлення і відпочинку дітей Валківського району в сумі 397 тис. грн.

На виконання Постанови Кабінету Міністрів України за рахунок субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України збільшено доходну частину районного бюджету та видатки спеціального фонду в загальній сумі 22 млн. 568 тис. 823 грн. на капітальний ремонт будівлі Ков᾿язького НВК та Старомерчицької ЗОШ І-ІІІ ст.

Проекти з питань комунальної власності до уваги депутатів представила начальник відділу по управлінню майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста, району виконавчого апарату районної ради Тетяна Пилипенко.

Відповідно до висновків профільної постійної комісії депутатами підтримані проекти та ухвалені рішення з наступних питань:
1. Про надання дозволу балансоутримувачам закладів освіти на виготовлення проектно-кошторисної документації
2. Про надання дозволу балансоутримувачу КОМУНАЛЬНОМУ ЗАКЛАДУ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я «ЦЕНТР ПЕРВИННОЇ МЕДИКО-САНІТАРНОЇ ДОПОМОГИ ВАЛКІВСЬКОГО РАЙОНУ» на виготовлення проектно-кошторисної документації
3. Про визначення замовників проектів та розпорядників субвенції з державного бюджету у рамках реалізації Надзвичайної кредитної програми для відновлення України
4. Про надання дозволу балансоутримувачу КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ВОДА» ВАЛКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ на списання основних засобів шляхом ліквідації
5. Про надання дозволу балансоутримувачу СТАРОМЕРЧИЦЬКІЙ ЗОШ I-III СТУПЕНІВ ВАЛКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ на списання основних засобів шляхом ліквідації
6. Про затвердження Звітів про вартість об’єкту оцінки з метою визначення розміру орендної плати
7. Про передачу в межах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району частини нежитлової будівлі, що знаходиться за адресою: м. Валки вул. Харківська, 8 з балансу Валківського комунального підприємства перукарських послуг на баланс КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА «ВОДА» ВАЛКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ
8. Про надання дозволу КОМУНАЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВУ «ВОДА» ВАЛКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ на передачу в оренду частини нежитлової будівлі за адресою м. Валки вул. Харківська, 8
9. Про надання попередньої згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міста Валківського району із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області книг
10. Про погодження виплати грошової премії директору ВАЛКІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ ДИТЯЧО-ЮНАЦЬКОЇ СПОРТИВНОЇ ШКОЛИ «СПОРТ ДЛЯ ВСІХ» Мельнику Віталію Вікторовичу в межах фонду заробітної плати.

Заслухавши інформацію голови ліквідаційної комісії з припинення діяльності КП перукарських послуг Сергія Бондаря, депутати підтримали рішення «Про затвердження проміжного ліквідаційного балансу комунального підприємства перукарських послуг».

З депутатським зверненням до керівників ПАТ «Харківгаз» та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, щодо порушення норм чинного законодавства та прав громадян при встановленні газових лічильників за рахунок абонентів звернувся голова районної ради Віталій Оноша.

«Це є не лише моїм зверненням. Це звернення підтримує вся фракція депутатів «Солідарність» в районній раді» - наголосив Віталій Петрович, ознайомив присутніх з проблемою та текстом звернення і просив підтримки депутатського корпусу.

Одноголосним рішенням районної ради звернення визнано депутатським запитом та буде направлено за належністю виконавчим апаратом ради.

Також підтримано і визнано депутатським запитом звернення депутата Віталія Однороба до голови райдержадміністрації Віктора Войтенка щодо ремонту автодороги в Старому Мерчику, яка входить до маршруту шкільного автобусу, а її стан є небезпечним.

На завершення пленарного засідання головуючий запросив всіх присутніх валківчан взяти участь в громадському обговоренні ініціативи Валківського міського голови. Слухання відбудуться о 15.00 год. в РНД «Іскра». Темою обговорення є ініціатива щодо об’єднання всіх територіальних громад Валківського району у Валківську міську об’єднану громаду з центром у м. Валки.