Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Добровільне об’єднання територіальних громад в одну спроможну Валківську громаду - на часі і на порядку денному всіх органів влади району

24.04.2018

23.04.2018 року у районній державній адміністрації відбулась нарада-семінар з керівниками органів місцевого самоврядування району щодо добровільного об’єднання територіальних громад...


Відкриваючи нараду голова райдержадміністрації Віктор Войтенко зазначив, що 20 квітня відбулось громадське обговорення щодо ініціювання добровільного об`єднання територіальних громад у Валківську міську об`єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Валки.

Мешканці міста одноголосно підтримали ініціативу щодо добровільного об`єднання територіальної громади міста Валки Валківської міської ради та територіальних громад селищних, сільських рад у Валківську міську об`єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Валки.

Наразі Валківська міська рада готує проект рішення «Про надання згоди на добровільне об`єднання територіальних громад» для включення його до порядку денного чергової сесії Валківської міської ради 7 скликання.
Згідно Перспективного плану у Валківському районі передбачалось створення двох об`єднаних громад – Ков`язької та Валківської, але усі розрахунки свідчать, що доцільно створити одну громаду у межах району по принципу «Один район – одна громада».
«Тому необхідно докласти максимум зусиль, для того, щоб змінити Перспективний план», - акцентував увагу присутніх голова райдержадміністрації Віктор Войтенко.

Крім того, Віктор Войтенко закликав голів місцевих рад у кожній громаді активізувати роботу у даному напрямку, провести громадські слухання і вислухати думки, пропозиції, аргументи людей з приводу розвитку однієї майбутньої ОТГ.

Підсумовуючи нараду, Віктор Войтенко зазначив, що Валківський район може бути самодостатньою єдиною об`єднаною громадою і до цього виваженого кроку нам треба йти усім разом.

Голова районної ради Оноша В.П. долучився до обговорення і зазначив, що загальнодержавні процеси щодо об’єднання громад тривають, тому Валківський район не може бути осторонь цих процесів, і головне, щоб ініціатива Валківської міської ради була ретельно обговорена в усіх територіальних громадах району, а для цього керівникам місцевих рад разом із депутатами всіх рівнів слід активно попрацювати з населенням всіх населених пунктів для максимального їх залучення до цієї загальної справи, направленої на розвиток Валківського району, його соціально-економічного стану як єдиної збалансованої системи.