Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  У Валках вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС

26.04.2018

Сьогодні, 26 квітня 2018 року, в день 32-ї річниці Чорнобильської трагедії, в м. Валки відбулися районні заходи. Керівництво району та міста, чорнобильці, посадові особи виконавчого апарату районної ради, представники структурних підрозділів райдержадміністрації, громадськість, керівники підприємств, установ, організацій району поклали квіти до пам’ятного знаку учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.


«Сьогодні країна відзначає 32-у річницю Чорнобильської трагедії. 32 роки тому весь світ зрозумів, що мирний атом може бути далеко немирним. Дійсно, минуло багато днів з того часу, але незмінним залишаються наші почуття шани і поваги до тих людей, які собою закрили світ від ядерного лиха, яке видерлося з 4-го блоку. Багато з них не дожило до сьогоднішнього дня. Але життя продовжується. Від імені Президента України Петра Порошенко, голови ХОДА Юлії Світличної, від себе особисто дякую ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. Живіть довго та будьте здорові. Я бажаю всім нам миру в державі та злагоди в домівках», - звернувся Віктор Войтенко до ліквідаторів.

«Сьогодні, згадуючи трагічні події 32-річної давнини, ми вшановуємо людей, які своєю працею, мужністю, ціною свого здоров’я і життя змогли подолати страшну катастрофу, яка сколихнула нашу країну вночі 26 квітня 1986 року вибухом на Чорнобильській атомній електростанції. Подвиг ліквідаторів наслідків Чорнобильської катастрофи – приклад мужності та героїзму. Слава героям-чорнобильцям, які живуть сьогодні поряд з нами! Світла пам’ять тим, хто передчасно пішов із життя внаслідок цієї трагічної аварії.

Шановні чорнобильці, від себе особисто та від всього депутатського корпусу районної ради бажаю всім вам та вашим близьким насамперед миру, здоров᾿я вам і вашим рідним, сімейної злагоди та добробуту і віри в краще майбутнє нашої країни», - зазначив у своєму зверненні голова районної ради Віталій Оноша.

У День Чорнобильської трагедії пам’ять загиблих чорнобильців валківчани вшанували хвилиною мовчання.

Після заходу в Свято-Преображенському храмі відбулася панахида за тими, чиї імена увічнені на гранітному камені.

Довідка.
У 1986-му році сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській атомній електростанції.
О 1 годині 23 хвилини 26 квітня вибухнув четвертий реактор ЧАЕС. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році. Від вибуху і при гасінні пожежі, що тривала близько 10 днів, загинув 31 чоловік і більше 200 було госпіталізовано. За неофіційною статистикою, в Україні померло не менше 15 тисяч людей, які були уражені в результаті аварії на Чорнобильській АЕС. Ця жахлива трагедія зачепила долю кожного українця, сколихнула життєве дерево стражденного українського народу.