Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Соціальний проект «Рука допомоги» - новітній механізм боротьби із бідністю

20.07.2018

Щороку близько мільйона українців отримують державну допомогу як малозабезпечені. При цьому в третині таких сімей є хоча б один дорослий працездатного віку, який не працює, а для деяких сімей державна допомога — це єдине джерело доходів. І чим довше триває період безробіття, тим важче знайти роботу та реалізувати себе. В таких умовах легко втратити мотивацію до роботи та надію на краще життя, і соціальна підтримка держави це не виправляє.

Так само важко буває знайти роботу вимушеним переселенцям, яким довелося залишити свої домівки та роботу через війну і почати нове життя в чужому, незнайомому місці.


Саме для таких людей було створено ініціативу «Рука допомоги» — пілотний проект Міністерства соціальної політики України, який реалізується за підтримки Світового банку в рамках більш широкої стратегії модернізації системи соціальної підтримки населення. Наша мета — допомогти вимушеним переселенцям та членам малозабезпечених сімей позбутися залежності від соціальних виплат, отримати достойну роботу або заснувати власний бізнес.

Проект передбачає повернення громадян до економічної активності з урахуванням особливостей та прагнень кожного з них. Це абсолютно новий механізм для України, який, проте, вже довів свою ефективність в країнах Євросоюзу.

Для тих, хто потребує стабільного заробітку, ми пропонуємо допомогу у працевлаштуванні. Якщо бажаної вакансії на момент звернення немає —запропонуємо різноманітні варіанти тимчасових оплачуваних робіт на користь громади.

Але найголовніше – учасники, які давно мріяли про власну справу, мають змогу отримати безвідсоткову поворотну фінансову допомогу (мікрокредит) на обладнання та матеріали для започаткування бізнесу.

Сума такого мікрокредиту може складати до 40 прожиткових мінімумів, що у 2018 році складає близько 70 тис. гривень. Фіндопомога надається згідно бізнес-плану, який затверджується комісією при облдержадміністрації, у формі оплати рахунків на закупівлю обладнання і матеріалів для започаткування власної справи. Це робиться для того, щоб учасники проекту витрачали гроші за призначенням, а не «проїдали» їх. При цьому сума до повернення зменшується на суму сплачених за три роки податків, а в разі працевлаштування двох малозабезпечених осіб, внутрішньо переміщених або учасників АТО кошти взагалі повертати не потрібно.

Окрім фінансування, учасники проекту на старті своєї підприємницької діяльності отримують консультаційну підтримку та супровід у підготовці бізнес-плану.

Також, наголошуємо, що цьогоріч проект «Рука допомоги» заохочує місцевий бізнес до створення робочих місць: в разі працевлаштування двох працівників з числа, членів малозабезпечених сімей, внутрішньо переміщені особи, учасники АТО. Суб’єкти малого підприємництва, захистивши бізнес – план, можуть отримати від держави безвідсоткові кредити на закупівлю нового обладнання.

Учасниками проекту стали близько трьох тисяч українців з числа малозабезпечених та внутрішньо переміщених осіб, з них понад 110 вже отримали фінансову допомогу та стали підприємцями. Вчорашні безробітні й переселенці відкривають заклади харчування та торгівлі, міні-ферми, інтернет-магазини, виготовляють меблі, промислові пральні машині і сушарки, продукти харчування, вирощують сільськогосподарські культури, надають послуги з ремонту авто, тощо.

Ви також можете стати учасником проекту «Рука допомоги»! Якщо ви маєте статус малозабезпеченого безробітного чи внутрішнього переселенця, вам достатньо звернутися із заявою до управління соціального захисту населення або центру зайнятості за місцем проживання та отримати фінансову допомогу для започаткування власного бізнесу.

Фінансова допомога надається одноразово шляхом оплати обласним центром зайнятості за заявою-дорученням учасника пілотного проекту витрат на закупівлю обладнання та матеріалів для організації підприємницької діяльності, передбачених його бізнес-планом.

Сума фінансової допомоги, що повертається (до 3-ьох років) учасником пілотного проекту, зменшується на суму сплачених податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

В період дії проекту «Рука допомоги» взяло участь 45 осіб з числа малозабезпеченого населення Валківського району та внутрішньо переміщених осіб. За сприянням Валківської районної філії Харківського обласного центру зайнятості 18 осіб працевлаштовано, 26 осіб взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 1 особа розробила бізнес-план, відкрила власну справу та отримала фінансову допомогу на придбання необхідного обладнання.

За більш детальною інформацією звертайтеся до Валківського районного центру зайнятості, що знаходиться за адресою: м.Валки, пр-т. Григорія Сковороди, 1А або за тел. 5-11-34, 5-27-34.