Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  За результатами пленарного засідання позачергової ХХVІІІ сесії районної ради депутатами розглянуто 18 питань порядку денного та розділ РІЗНЕ

02.08.2018

2 серпня під очільництвом голови ради Віталія Оноші відбулося пленарне засідання позачергової ХХVІІІ сесії Валківської районної ради, під час якого депутатами було розглянуто 18 питань порядку денного та розділ «Різне».

Участь в роботі сесії взяли голова Валківської районної державної адміністрації Віктор Войтенко та його перший заступник Наталія Осадча, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації; начальники відділів виконавчого апарату районної ради, керівники підприємств, установ, організацій району; ініціатори розгляду питань порядку денного сесії; представники районних засобів масової інформації та громадськості. Користуючись нагодою, голова ради разом з депутатами привітали з Днем народження тих депутатів, які відзначили своє свято у міжсесійний період.


З пропозиціями райдержадміністрації стосовно внесення доповнень до Програми економічного і соціального розвитку Валківського району на 2018 рік присутніх ознайомив заступник голови районної ради Юрій Яцина. Депутати одноголосно підтримали представлений проект рішення та внесли зміни до районної Програми.

На клопотання райдержадміністрації та відділу освіти РДА за погодженнями з профільними постійними комісіями районною радою підтримані пропозиції щодо створення ще одного освітнього округу в районі – Шарівського з перейменуванням Шарівської ЗОШ І-ІІІ ст.. у Шарівський ліцей. Згідно затверджених рішень до складу створеного округу входитиме Черемушнянська філія.

До того ж депутатським корпусом підтримано ряд рішень щодо впорядкування орендних відносин та інших комунальних питань, надано дозвіл відділу освіти на розробку проектно-кошторисної документації для проведення капітального ремонту системи опалення Серпневого НВК та капітального ремонту зовнішніх стін та фундаментів будівлі Шарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Також, відповідно до заяв, що надійшли до районної ради, та згідно висновків профільної постійної комісії з питань земельних відносин, ухвалено 25 рішень щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Непростим для депутатського корпусу було питання щодо коригування тарифів на послуги з водопостачання і водовідведення, які надаються КП «Вода». Доповідаючи це питання директор підприємства Борис Мирошниченко вже в котрий раз поінформував депутатів про ситуацію, яка склалася на підприємстві. Адже останній раз питання тарифів піднімалося ще на початку скликання, у 2016 році. З тих пір в країні значно зріс рівень мінімальної заробітної плати, яку підприємство має сплачувати своїм співробітникам, зросли тарифи на електроенергію, піднялися ціни на паливно-мастильні матеріали.

Обґрунтуванням причин зміни тарифів є підвищення їх складових, а саме заробітної плати на 156,7%, електроенергії на 26,5%, паливно-мастильних матеріалів на 38,7% - в порівнянні з тими, які були враховані в тарифах 2016 року. Саме ці три позиції і пропонувалося врахувати при коригуванні тарифів на водопостачання та водовідведення, що збільшить надходження коштів в середньому на 70 тис. грн., за рахунок яких комунальне підприємство матиме можливість вчасно сплачувати витрати на заробітну плату персоналу, оплату електроенергії та придбання ПММ.

Різними були думки депутатів щодо цього питання. Однією з пропозицій було виділення підприємству коштів з районного бюджету, щоб не зросли тарифи для населення. На жаль, станом на сьогоднішній день таке рішення неможливе у зв’язку із ситуацією з виплатою району рентної плати від газовидобувних кампаній.

Як зауважив голова райдержадміністрації Віктор Войтенко: «За два роки значно зріс рівень мінімальної заробітної плати. І це добре, але це також додаткові кошти з районного бюджету на забезпечення оплати праці працівників бюджетних установ – освіти, охорони здоров’я, культури. У зв’язку із погодними умовами непроста ситуація на сьогодні і з надходженням коштів до бюджету від галузі сільгоспвиробництва».

«Ми розраховували, що пройде півріччя і з’являться вільні кошти в районному бюджеті. Але на сьогоднішній день всі кошти направляються на заробітну плату працівникам бюджетних установ», - зазначив голова районної ради Віталій Оноша.

«Якщо ситуація з надходженнями до районного бюджету зміниться на краще, ми зможемо повернутися до цього питання і повторно розглянути його», - запевнили керівники району.

За результатами розгляду питання більшістю голосів депутатів було прийнято рішення «Про коригування тарифів на послуги з водопостачання і водовідведення, які надаються КП «Вода» Валківської районної ради». Рішення буде оприлюднене на сайті районної ради та у районній газеті «Сільські новини».

Про внесення змін в кошториси бюджетних установ та внесення змін до районного бюджету доповідала начальник фінансового управління райдержадміністрації Лариса Левчук. Депутатами одноголосно підтримані озвучені доповідачем пропозиції райдержадміністрації щодо коригування кошторисів бюджетних установ та внесення змін до районного бюджету.

Згідно прийнятого рішення, за рахунок надходжень коштів від місцевих рад збільшено доходну частину по загальному фонду районного бюджету в сумі 211133,0 грн., по спеціальному фонду районного бюджету - в сумі 37200,0 грн.

Кошти направлені на виконання районних Програм «Новий освітній простір Валківщини», «Шкільний автобус», «Здоров’я валківчан», підтримку первинної ланки охорони здоров’я в районі та забезпечення централізованим підвезенням хворих, які потребують проведення програми гемодіалізу, фінансову підтримку галузі охорони здоров’я, закладів культури та спорту, інше.

За рахунок коштів, передбачених на реалізацію проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, додаткові кошти направлені на виплату заробітної плати працівникам бюджетної сфери, фінансову підтримку діяльності районної організації ветеранів, придбання пожежних рукавів (на виконання Програми розвитку пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту та оперативно-рятувальної служби Валківського району).

100 тис.грн. спрямовано на компенсаційні виплати автотранспортним підприємствам за пільгове перевезення окремих категорій громадян, ще 100 тис. грн.. - для надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Валківського району у разі тривалої хвороби або оперативного лікування (за зверненнями).

На завершення пленарного засідання рішеннями районної ради були підтримані вимоги депутатів Геннадія Повстянка (до операторів мобільного зв’язку), Станіслава Степанова (до відділу поліції) та Сергія Бондаря (до облавтодору). Всі вимоги одноголосно визнані депутатськими запитами та будуть направлені виконавчим апаратом ради за належністю.