Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Районною радою скориговано тарифи на послуги з водопостачання і водовідведення, які надаються КП «Вода»

02.08.2018

Непростим для депутатського корпусу було питання щодо коригування тарифів на послуги з водопостачання і водовідведення, які надаються КП «Вода». Доповідаючи це питання директор підприємства Борис Мирошниченко вже в котрий раз поінформував депутатів про ситуацію, яка склалася на підприємстві. Адже останній раз питання тарифів піднімалося ще на початку скликання, у 2016 році. З тих пір в країні значно зріс рівень мінімальної заробітної плати, яку підприємство має сплачувати своїм співробітникам, зросли тарифи на електроенергію, піднялися ціни на паливно-мастильні матеріали...


Обґрунтуванням причин зміни тарифів є підвищення їх складових, а саме заробітної плати на 156,7%, електроенергії на 26,5%, паливно-мастильних матеріалів на 38,7% - в порівнянні з тими, які були враховані в тарифах 2016 року. Саме ці три позиції і пропонувалося врахувати при коригуванні тарифів на водопостачання та водовідведення, що збільшить надходження коштів в середньому на 70 тис. грн., за рахунок яких комунальне підприємство матиме можливість вчасно сплачувати витрати на заробітну плату персоналу, оплату електроенергії та придбання ПММ.

Різними були думки депутатів щодо цього питання. Однією з пропозицій було виділення підприємству коштів з районного бюджету, щоб не зросли тарифи для населення. На жаль, станом на сьогоднішній день таке рішення неможливе у зв’язку із ситуацією з виплатою району рентної плати від газовидобувних кампаній.

Як зауважив голова райдержадміністрації Віктор Войтенко: «За два роки значно зріс рівень мінімальної заробітної плати. І це добре, але це також додаткові кошти з районного бюджету на забезпечення оплати праці працівників бюджетних установ – освіти, охорони здоров’я, культури. У зв’язку із погодними умовами непроста ситуація на сьогодні і з надходженням коштів до бюджету від галузі сільгоспвиробництва».

«Ми розраховували, що пройде півріччя і з’являться вільні кошти в районному бюджеті. Але на сьогоднішній день всі кошти направляються на заробітну плату працівникам бюджетних установ», - зазначив голова районної ради Віталій Оноша.

«Якщо ситуація з надходженнями до районного бюджету зміниться на краще, ми зможемо повернутися до цього питання і повторно розглянути його», - запевнили керівники району.

За результатами розгляду питання більшістю голосів депутатів було прийнято рішення «Про коригування тарифів на послуги з водопостачання і водовідведення, які надаються КП «Вода» Валківської районної ради». Рішення буде оприлюднене на сайті районної ради та у районній газеті «Сільські новини».