Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Відділ державної реєстрації актів цивільноо стану по Валківському та Коломацькому районах інформує…

10.10.2018

Право на створення сім’ї

Відповідно до Сімейного кодексу України, сім’я є первинним та основним осередком суспільства. Сім’я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства…


Шлюб, це сімейний союз жінки та чоловіка, який зареєстровано в органах державної реєстрації актів цивільного стану на підтвердження якого, кожна особа (і чоловік, і дружина) отримує свідоцтво про шлюб. Шлюбний вік для чоловіків та жінок встановлюється у вісімнадцять років. Особи, які досягли шлюбного віку мають право на створення сім’ї. За заявою особи, яка досягла шістнадцяти років, за рішенням суду їй може бути надано право на шлюб, якщо буде встановлено, що це відповідає її інтересам (коли фактично вже склалися шлюбні відносини, настала вагітність, народилася дитина).

Заявником у справах про надання права на шлюб є тільки фізична особа у віці від шістнадцяти до вісімнадцяти років, яка має намір зареєструвати шлюб.

Якщо шлюбного віку не досягли ні жінка, ні чоловік, то вони можуть звернутися до суду із спільною заявою або подати до суду окремі заяви. Для вирішення питання щодо зниження шлюбного віку не вимагається отримання згоди батьками неповнолітніх. Їх згода або, навпаки, заперечення проти реєстрації шлюбу їх неповнолітнім сином або донькою вирішального значення для вирішення питання по суті не має. Проте їх позиція по даному питанню повинна бути з’ясована у процесі прийняття рішення про зниження шлюбного віку.

Суд з’ясовує наявність підстав для задоволення заяви, а у даному конкретному випадку - встановити наскільки укладення шлюбу відповідатиме інтересам неповнолітньої особи, яка бажає укласти шлюб. В межах розгляду заяв про надання права на шлюб суду належить перевірити не лише стан фізичного та психічного здоров’я заявника, а й впевнитися у тому, що шлюб заявника саме з цією конкретною особою відповідатиме її, як дитини, найвищим інтересам. Адже рішенням суду неповнолітній особі надається право на укладення шлюбу не загалом, а саме з конкретною особою, яка чітко зазначається у рішенні суду.

Особа, якій надано право на шлюб, може відмовитися від реєстрації шлюбу. Ця обставина, а також сплив певного часу не є підставою для припинення цього права.

У разі реєстрації шлюбу неповнолітньою особою, вона набуває повної цивільної дієздатності з моменту реєстрації шлюбу. У разі припинення шлюбу чи визнання його недійсним дієздатність зберігається.

Л.М.Губська, заступник начальника відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Валківському та Коломацькому районах