Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Відбулося пленарне засідання чергової ХХХІ сесії районної ради. Депутатами розглянуті всі питань порядку денного сесії.

07.12.2018

7 грудня під очільництвом голови ради Віталія Оноші відбулося пленарне засідання чергової ХХХІ сесії Валківської районної ради, під час якого депутатами було розглянуто всі питання, внесені до порядку денного профільними постійними комісіями.

Участь в роботі сесії взяли голова райдержадміністрації Віктор Войтенко та його заступники Наталія Осадча і Оксана Степанова, керівники структурних підрозділів РДА; начальники відділів виконавчого апарату районної ради, керівники місцевих рад району; ініціатори розгляду питань порядку денного сесії; представники районних ЗМІ та громадськості.


Користуючись нагодою, голова районної ради Віталій Оноша привітав всіх присутніх з Днем місцевого самоврядування, а також повідомив, що 24 листопада за ініціативи Всеукраїнської громадської організації «Країна» двоє валківчан отримали «ЗНАКИ НАРОДНОЇ ПОШАНИ». Ці відзнаки ініціюються та затверджуються громадськістю. Це ступінь довіри людей до людей і висока оцінка їх діяльності.

Віктор Іванович, голова райдержадміністрації – відзначений за особистий внесок у справу розбудови району, залучення інвестицій в район задля соціально-економічного розвитку Валківщини. Його вміння згуртувати людей, розуміння потреб місцевих громад та мешканців району, готовність допомагати та щодня робити життя людей кращим шанується людьми та гідно відзначено орденом «Єдність та воля».

Тамара Вікторівна, директор Валківського краєзнавчого музею - дослідник історії держави, регіону, району. Одна із центральних тем, досліджувана нею - тема Голодомору в Україні. За внесок у дослідження історії України, її гірких сторінок та донесення до молоді історичної правди, внесок у патріотичне виховання підростаючого покоління Тамара Вікторівна відзначена медаллю «За вірність національній ідеї».

Привітали присутні також депутатів органів місцевого самоврядування району з обласними відзнаками. Почесними грамота та подяками Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради відзначені депутати районної ради Сергій Барабаш, Віктор Походящий, Олександр Діжиченко, Наталія Сургай, депутат міської ради Наталія Осадча, депутат Шарівської сільської ради Віталій Тугай.

На початку пленарного засідання депутатів районної ради та керівників місцевих рад району про спільну діяльність райдержадміністрації та органів місцевого самоврядування Валківського району в умовах воєнного стану поінформував голова райдержадміністрації Віктор Войтенко.

Депутатами підтримано особисту заяву депутата Надії Гусейнової щодо дострокового припинення її депутатських повноважень, про що ухвалено відповідне рішення.

Враховуючи рекомендації Президії районної ради з попереднього розгляду кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Валківського району», на знак великої пошани та поваги депутатами ухвалено рішення щодо присвоєння звання Почесний громадянин Валківського району:

• ВАХОВСЬКОМУ Андрію Миколайовичу, патріоту, який добровільно боронив суверенітет та незалежність України в зоні проведення АТО (посмертно);

• ОЛЬХОВСЬКОМУ Андрію Олексійовичу, патріоту, який добровільно боронив суверенітет та незалежність України в зоні проведення АТО (посмертно).

Вшановуючи подвиг героїв, хвилиною мовчання учасники пленарного засідання сесії вшанували пам’ять загиблих.

Також звання Почесний громадянин Валківського району рішенням сесії присвоєно:

• ЛІСОВИНУ Миколі Яковичу, депутату районної ради VІ та VІІ скликань, голові постійної комісії з питань розвитку аграрно-промислового комплексу, земельних відносин, лісового господарства та екології, голові фермерського господарства «ВОЛЯ»;

• СКРИПНІЧЕНКУ Валерію Володимировичу, Валківському міському голові;

• ЯЦИНІ Юрію Дмитровичу, депутату районної ради V, VІ та VІІ скликань, заступнику голови районної ради.

Про роботу служби у справах дітей Валківської райдержадміністрації з дітьми, які виховуються в сім’ях, що опинились у складних життєвих обставинах доповіла Власенко Р.Р. - начальник служби у справах дітей Валківської райдержадміністрації.

Про стан надходження до бюджету орендної плати за використання ріллі та земель водного фонду у 2018 році інформувала Наталія Габєлкова –начальник Валківської ДПІ Південної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області. За її інформацією до районного бюджету за 11 місяців 2018 року надійшло плати за землю 14 млн 308,1 тис. грн.

З ходом виконання Програми соціального захисту населення за 9 місяців 2018 року ознайомив начальник управління праці та соціального захисту населення РДА Іван Горошко.

З пропозиціями структурних підрозділів райдержадміністрації стосовно внесення змін та доповнень до рішень районної ради та районних Програм присутніх ознайомив заступник голови районної ради Юрій Яцина. Депутати одноголосно підтримали представлений проект рішення та внесли зміни до раніше прийнятих рішень та Програм.

Пропозиції райдержадміністрації щодо внесення змін до кошторисів бюджетних установ та до районного бюджету на 2018 рік озвучила начальник фінуправління райдержадміністрації Лариса Левчук. Відповідно висновків профільної постійної комісії з питань бюджету депутатами підтримані ці пропозиції.

Згідно затвердженого рішення за рахунок надходжень коштів від місцевих рад на виконання заходів ряду районних Програм направлено понад 320 тис грн. А саме, кошти направлені на виконання заходів районних Програм «Новий освітній простір Валківщини», «Шкільний автобус», «Здоров’я валківчан» (на придбання препаратів інсуліну для хворих на цукровий діабет), районної Програми розвитку культури і туризму, Програми «Гідна старість», на підтримку сталого функціонування та модернізації матеріально-технічної бази КНП «Валківський районний центр ПМСД» та на виконання Програми забезпечення централізованим підвезенням хворих, які потребують проведення гемодіалізу.

100 тис. грн. передбачено для надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Валківського району у разі тривалої хвороби або оперативного лікування (за зверненням). Таку ж суму направлено на компенсаційні виплати за перевезення автомобільним транспортом громадян окремих пільгових категорій.

Відповідно до розпорядження Харківської облдержадміністрацї у звʼязку із збільшенням обсягу медичної субвенції з державного бюджету до району надійшло 1 млн 677 тис. грн, з яких майже 1 млн 145 тис грн – на багатопрофільну медицину і понад 530 тис грн – на виконання заходів з придбання медичних препаратів для хворих на цукровий та нецукровий діабет.

На колективне звернення батьків першокласників Валківського ліцею, за висновками постійних комісій районної ради з гуманітарно-правових питань та з питань бюджету районною радою вирішено з 1 січня 2019 року створити групу продовженого дня у КЗ «Валківський ліцей імені Олександра Масельського, райдержадміністрації при формуванні бюджету на 2019 рік доручено передбачити фінансування зазначеної групи продовженого дня.

За пропозицією постійної комісії з питань комунальної власності депутати ухвалили ряд рішень щодо спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району.

Затверджено фінансовий план на 2018 рік комунального некомерційного підприємства «Валківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» (доповідала головний лікар Марина Орлова).

Подовжено трудові відносини з Борисом Мирошниченком - директором КП «ВОДА».

Надано дозволи балансоутримувачам Баранівському ліцею та КОЗ «Валківська ЦРЛ» на списання основних засобів шляхом ліквідації.

Реорганізовано КЗОЗ «Валківська ЦРЛ» шляхом перетворення в КНП «Валківська ЦРЛ».

Керівникам підприємств, установ та організацій комунальної форми власності, які є об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Валківського району, відповідним рішенням районної ради доручено виступати замовниками оформлення права постійного землекористування тими земельними ділянками, на яких розташовані будівлі, споруди та інше нерухоме майно таких об’єктів.

Відповідно до висновків профільної комісії з питань земельних відносин депутатами ухвалено цілий ряд рішень щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

Депутатами ухвалено звернення Валківської районної ради до Кабінету Міністрів України, Публічного акціонерного товариства «Укрпошта» щодо недопущення закриття відділень поштового зв’язку та скорочення чисельності листонош.

На звернення депутата районної ради Геннадія Повстянка депутати підтримали вимогу депутата до Служби автомобільних доріг у Харківській області щодо спорудження автобусних зупинок на автомагістралі державного значення Киів-Харків-Довжанський на території сіл Шарівка та Свинарі, а також на виїзді з села Литвинівка для зручності і безпеки пасажирів. Вимогу визнано депутатським запитом, який буде направлено для вирішення по суті до Служби автомобільних доріг. На завершення пленарного засідання голова районної ради Віталій Оноша зачитав подячні листи, що надійшли на адресу депутатів районної ради та запросив присутніх до участі у святкових урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування.