Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  В рамках проведення Всеукраїнського тижня права до районної ради завітали старшокласники Баранівського ліцею

11.12.2018

Сьогодні з нагоди проведення Всеукраїнського тижня права у районній раді відбулася зустріч з учнями старших класів Баранівського ліцею. В рамках зустрічі головою районної ради Віталієм Оношою та його заступником Юрієм Яциною для старшокласників проведена ознайомча екскурсія, під час якої учні мали змогу познайомитися із посадовими особами виконавчого апарату районної ради та їх роботою, переглянути фотогалерею голів районної ради минулих скликань та завітати до кабінету голови ради.

Керуюча справами районної ради Тетяна Котенко поінформувала гостей про свою роботу та мету діяльності виконавчого апарату ради, що забезпечує діяльність депутатського корпусу ради, сприяє депутатам у виконанні їх депутатських обов’язків, надає організаційно-методічну та правову допомогу в організації роботи постійних комісії та пленарних засідань сесій районної ради.


Про мету та спектр питань, якими опікується відділ юридичної та кадрової роботи виконавчого апарату районної ради розповіла учнім начальник відділу Лариса Вєрєвська.

По завершенню оглядової екскурсії дітей запросили до зали пленарних засідань, де голова районної ради Віталій Оноша розповів ліцеїстам про органи місцевого самоврядування, які діють в районі, їх завдання та основні напрямки роботи, про склад депутатського корпусу районної ради, обов’язки депутатів та питання, які розглядаються в комісіях та на сесіях. Особливо зупинився на процесах реформування, які наразі відбуваються в країні, в тому числі і щодо реформування саме місцевого самоврядування та децентралізації влади.

Заступник голови районної ради Юрій Яцина в своєму виступі більш детально зупинився на законодавстві, згідно якого діють всі органи місцевого самоврядування України від найнижчого рівня (сільської, селищної, міської чи ради об’єднаної територіальної громади) до вищих рівнів (районної та обласної ради) і Верховної Ради України, як найвищого законодавчого органу в державі, Регламенті роботи ради. У доступній для учнів формі розповів про саме поняття місцеве самоврядування, як воно визначається у Конституції України.

Щиро дякували за змістовний нестандартно проведений урок лідер учнівського самоврядування Баранівського ліцею та педагоги, а голова районної ради Віталій Оноша запросив ліцеїстів до нових зустрічей на базі районних комунальних закладів, підприємств.