Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Валківчани відзначають свято Хрещення Господнього

19.01.2019

19 січня християни східного обряду святкують одне з найбільших християнських свят - Хрещення Господнє або Богоявлення. В народі це свято більше відомо під назвою Водохреща завдяки чину Великого освячення води, яке відбувається напередодні та повторюється у самий день свята.

Свято Хрещення вважається днем, коли у всіх водоймах вода набуває цілющих властивостей. Хрещенська вода не псується, не має запаху, зберігає свої цілющі властивості протягом року і навіть довше, лікуючи тілесні і духовні хвороби. Тому на Водохреща прийнято після освячення води на водоймах занурюватися в ополонку…


З нагоди Хрещення Господнього в усіх православних храмах нашого району відбулися святкові Богослужіння та водосвятні молебні. Святкова Літургія відбулася і у Свято-Преображенському храмі м. Валки, по завершенню якої валківчани хресною ходою пройшли від храму до міського ставка, де настоятель храму отець Іоанн відслужив водосвятний молебень.

Разом із валківчанами участь у водосвятному молебні взяли і керівники району – голова районної ради Віталій Оноша та голова райдержадміністрації Віктор Войтенко, заступники голови РДА Наталія Осадча та Оксана Степанова, Валківський міський голова Валерій Скрипніченко, представники районної ради та райдержадміністрації, депутати районної та міської рад.

Всіх сміливців, які забажали зануритись сьогодні у цілющу освячену воду ставка, охороняли співробітники Валківського райвідділу ДСНС та бригада швидкої допомоги. А зігрітися всі бажаючі могли гарячим чаєм з польової кухні.

Історія свята

Свято Хрещення було запроваджене в пам᾿ять про хрещення Ісуса Христа. Згідно з Євангелієм тридцятирічний Ісус саме в цей день прийшов з Назарету на річку Йордан і Іоанн Хреститель там його охрестив. Коли Спаситель вийшов з води, над ним розкрилися небеса і почувся голос Бога Отця, який назвав Ісуса своїм сином, після цього на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята – Богоявлення.