Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Звернення голови районної ради Віталія Оноші з нагоди відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів

11.04.2019

За ініціативою ООН 11 квітня щороку відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів. 11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю. Також 11 квітня були звільнені в’язні фашистського концтабору «Дора», 22 квітня звільнені в’язні «Заксенхаузена», 29 квітня – «Дахау», 30 квітня – «Равенсбрюка», потім – «Освенцим» і «Майданек», «Маутхаузен» і «Штутгоф». У 1945 році вийшли на волю 530 тисяч чоловік. Близько 250 тисяч із них були колишні радянські громадяни, в тому числі українці.

В цей день ми також віддаємо данину скорботної пам’яті жертвам нацизму, що загинули в концтаборах, розташованих на українській землі – «Сирецький», «Бабин Яр», «Дарницький»…


Здається, так давно це було. Але тільки не для тих, хто пройшов крізь жахіття фашистських катівень. Біографії цих людей - це справжні уроки мужності для молодого покоління. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів.

За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік. Жертви нацизму - це покоління людей, яке пройшло важкий життєвий шлях в нацистській неволі, пізнали зневагу, голод, тяжку виснажливу працю та багато страждань і випробувань, а повернувшись на рідну землю - недовіру з боку радянських владних структур.

В Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів віддаємо шану людям, яким довелося пройти через фашистське пекло. Вклоняємося тим, хто витримавши найстрашніші випробування, зумів вижити і перемогти. Вічна пам’ять закатованим в’язням і всім, хто не повернувся з тієї страшної війни.