Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  5 травня – Міжнародний день боротьби за права інвалідів.
Звернення голови районної ради Віталія Оноші.


05.05.2019

5 травня світове суспільство відзначає Міжнародний день боротьби за права інвалідів, метою якого є сприяння більш глибокому розумінню проблем, пов’язаних з інвалідністю, мобілізація підтримки прав, гідності і благополуччя інвалідів. Люди з обмеженими можливостями мають такі ж права на працевлаштування, доступну освіту і інфраструктуру, як і інші категорії громадян…


На жаль, життя людей з обмеженими фізичними можливостями продовжує залишатися дуже складним. Такі проблеми, як недоліки спецпристосувань для пересування, складність отримання освіти, брак робочих місць і невелика грошова допомога, позбавляють інвалідів можливості вести повноцінний спосіб життя й ізолюють їх від суспільства.

Тим часом, хоча інваліди обмежені фізично, вони безмежні у своїх здібностях, талантах і прагненні до самовираження. Завдяки величезній силі духу й волі, ці люди досягають успіхів у найрізноманітніших сферах: науці, підприємницькій діяльності, художній творчості, мистецтві, спорті. Час показав, що дуже часто люди з обмеженими фізичними можливостями можуть досягти навіть більшого, ніж зовсім здорові люди.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я понад 1 мільярд людей у світі мають якусь форму інвалідності, а це майже 15% населення світу. В Україні понад 2 мільйони 800 тисяч людей мають статус інваліда, з них 151 тисяча – діти. Це понад 6% до загальної кількості населення. Майже 80% інвалідів – це люди працездатного віку. За останніми офіційними статистичними даними кількість інвалідів у нашій країні зростає, щороку інвалідами стають декілька тисяч чоловік.

У людей з інвалідністю значно вища ймовірність бути безробітним і, загалом, заробляти менше, ніж не інваліди. Співіснування з людьми з обмеженими можливостями для багатьох стає випробуванням справжніх людських якостей, щирості синовньої любові, материнських, подружніх, дружніх відчуттів, фактично мірилом їхньої людяності.

Пам’ятаймо, люди з обмеженими можливостями можуть вести повноцінне життя. Але для цього вони потребують нашої уваги, допомоги, милосердя, чуйності та дбайливого, душевного ставлення. Жодна категорія громадян не повинна залишитися без уваги влади, суспільства, громадських організацій незалежно від стану здоров’я. Районна влада завжди пам’ятає про це і щороку надає фінансову допомогу на підтримку статутної діяльності районних громадських організацій інвалідів.