Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Привітання зі Сколівщини…

14.09.2011

Високоповажні Олександре Миколайовичу та Миколо Олексійовичу, дорогі Валківчани!
Маємо високу честь особисто та від імені всієї Сколівщини скласти Вам, усім жителям м.Валки сердечні вітання з 365-річчям заснування Вашого міста та 68 –річницею Дня визволення краю від німецько-фашистських загарбників.
Сьогодні ми разом з Вами з піднесенням, щиро поділяємо радість Вашого свята. Це і наше свято, бо єднають нас святі почуття побратимства, «чуття єдиної родини», які ми так бережно та з любов’ю упродовж століть ростимо і плекаємо.


Гортаючи сторінки галицько-слобожанських взаємин, нас справедливо огортають почуття гордості за Ваше історичне минуле і сучасне, за славне місто Валки, яке посеред «дикого поля» не раз підставляло свої груди холодним вітрам півночі та сходу, служимо неприступним, захисним валом від чужинців.
Дуже символічно, знаково: нас розділяє відстань у тисячі кілометрів, ми належали до різних держав, але спільні у нас ідеали, сподівання, ми часто долю ділили навпіл.
У Валках відбував військову службу поет і громадський діяч Павло Грабовський. Коли він у Сибірі на засланні помер, в Галичині з болем сприйняли передчасну мученицьку смерть Грабовського. Великий Іван Франко на цю сумну подію відізвався: «Доконали…ще одну силу, понівечили гарний талант, що міг би зробити чимало доброго серед рідної суспільності».
Рятуючись від переслідувань царської охранки, слобожанець Гнат Хоткевич знайшов притулок у нашому краї. Тут написав художні твори, що стали окрасою української літератури, заснував гуцульський драматичний театр, навчав гри на бандурі, віолончелі.
Не зітруться в пам’яті людській слова старшини російської армії, мовлені в 1915 році на горі Маківці, що на Сколівщині: «Не стріляймо один в одного. Ми українці із Слобідського полку». В час між боями браталися єдинокровні брати – українці і ділилися великодною Паскою, що поприносили тамтешні селяни.
Уславлений Харківський університет, учені, митці Харківщини були і є форпостом української науки, культури, мистецтва.
Саме у Харкові у 1929 році видано найдосконаліший по нинішній день Український правопис, підготовлений ученими мовознавцями Східної та Західної України.
У Харкові працював наш славетний земляк, талановитий режисер, актор, реформатор театру Лесь Курбас, чиє ім’я поруч з Олександром Довженком, Іваном Миколайчуком. У харківському театрі «Березіль» працювала артисткою Софія Федорцева – Сабат, дочка священика із Нижнього Синьовидного нашого Сколівського району. Львівська письменниця, громадська діячка Мілена Рудницька обстукала двері офісів державних урядовців Європи і просила, й благала зупинити голод в Україні.
Так було і буде. Адже національна єдність, злагода – це наша дорога до єдиної, соборної, незалежної Української держави.
І сьогодні, в день свята стоїмо на вершині Сколівських Карпат, духовним зором, думкою линемо до Вас, дорогі наші, брати – валківчани, через неозорі простори України руки простягаємо та серце чисте подаємо, бажаючи Вам щастя, здоров’я, добра, а Валківщині - могутності і процвітання.

З повагою:
Голова Сколівської районної ради М.Романишин

Голова Сколівської райдержадміністрації М. Гнатишин

м.Сколе 2011р.