Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Пленарне засідання чергової ХХХVІ сесії районної ради

31.05.2019

31 травня відповідно до розпорядження голови районної ради Віталія Оноші відбулося пленарне засідання чергової ХХХVІ сесії районної ради. Участь в роботі сесії взяли 25 депутатів. Секретарем пленарного засідання обрано депутата Вікторію Верхолаз. Згідно затвердженого порядку денного сесії депутатами розглянуто 21 питання та розділ «Різне», ухвалені відповідні рішення.

Участь у роботі сесії взяли заступники голови райдержадміністрації Наталія Осадча та Оксана Степанова, керівники структурних підрозділів РДА, підприємств, установ, громадських організацій.


За її інформацією відповідно до затвердженого Кабміном переліку на теперішній час Центром надається видів 50 послуг, в перспективі – надаватиметься 136 послуг.

Протягом 2018 року адмінцентром надано 5514 послуг фізичним та юридичним особам, у 2017 – 3609, за п’ять місяців 2019 року – 1685 послуг. Найпопулярніші з них – державна реєстрація земельної ділянки, надання витягу з техдокументації про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки, довідки з державної статистичної звітності, витяг з Державного земельного кадастру, довідка, що містить узагальнену інформацію про землі та реєстрація майнових прав.

Згідно Плану роботи районної ради про хід виконання Програми функціонування та розвитку Центру надання адміністративних послуг у Валківському районі на 2016-2019 роки доповіла Світлана Калембет – начальник Центру.

На клопотання райдержадміністрації рішенням районної ради повноваження добору, призначення та звільнення керівників комунальних закладів загальної середньої освіти, позашкільних навчальних закладів, комунальної установи інклюзивно-ресурсний центр, які перебувають у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міста Валківського району, делеговані райдержадміністрації (відділу освіти).

Про хід виконання щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля та дня благоустрою територій населених пунктів» у Валківському районі у 2019 році інформував начальник відділу соціально-економічного розвитку РДА Віктор Нестеренко. Питання слухалося в плані контролю, інформація взята до відому.

Районній державній адміністрації доручено вжити вичерпних заходів щодо організації проведення робіт з благоустрою населених пунктів з дотриманням відповідних санітарних норм і стандартів та залучення до участі у здійсненні зазначених заходів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, а також громадськості.

Сільським, селищним, міській радам рекомендовано активізувати роботу щодо благоустрою територій населених пунктів району відповідно до чинних санітарних норм та правил, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, прибирання та приведення у належний санітарний стан прибудинкових територій, парків, скверів, дитячих, спортивних та господарських майданчиків, кладовищ, братських могил, меморіальних комплексів та місць почесних поховань, вулиць, доріг, тротуарів із широким залученням громадськості.

Депутатським корпусом підтримані пропозиції структурних підрозділів райдержадміністрації щодо внесення змін та доповнень до рішень районної ради та районних Програм. Детально з даного питання доповів заступник голови районної ради Юрій Яцина. Зміни та доповнення внесено до районної Програми економічного і соціального розвитку Валківського району на 2019 рік, Програми соціального захисту населення та Програми «Новий освітній простір Валківщини».

Блок питань щодо комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району до уваги депутатів представила начальник відділу по управлінню майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району виконавчого апарату районної ради Тетяна Пилипенко.

За рекомендаціями профільної постійної комісії депутатами ухвалено рішення про затвердження тексту додаткової Угоди «Про внесення змін до Угоди про передачу коштів позики № 13010-05/135 від 23 липня 2018 року» в рамках реалізації проекту «Надзвичайної кредитної програми для відновлення України».

До того ж, за висновками комісії з комунальних питань депутатським корпусом надано дозволи:
- КЗОЗ «Валківська ЦРЛ» на передачу в оренду приміщень; - на передачу в межах спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району санітарного автотранспорту з балансу КЗОЗ «Валківська ЦРЛ» на баланс КНП «Валківський Центр ПМСД»;
- на передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району у комунальну власність територіальної громади міста Валки основних засобів (телевізора, мультимедійного комплекту та ноутбуку з подальшою передачею їх до ДНЗ);
- на передачу із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району у комунальну власність Сидоренківської та Старомерчицької територіальних громад телевізорів для місцевих ДНЗ;
- попередньої згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міста Валківського району із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області медичного обладнання, а саме області комплекту рентгенівського мамографічного «Сима» вартістю 2 млн грн. та комп’ютерного обладнання;
- на прийняття від Філії ГПУ «Шебелинкагазвидобування» у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міста Валківського району приміщення Добропільського фельдшерсько-акушерського пункту;
- КП «Вода» на списання основних засобів (автомашин та насосів, що не підлягають відновленню) шляхом ліквідації;
- закладам загальної середньої освіти та районному методичному кабінету відділу освіти на списання основних засобів (морально застарілих комп’ютерів та зруйнованих стихією сараїв, що не підлягають відновленню) шляхом ліквідації;
- закладам загальної середньої освіти на виготовлення проектно-кошторисної документації та встановлення приладів обліку теплової енергії.

Також наданий дозвіл відділу освіти райдержадміністрації на використання шкільних автобусів на період функціонування ПЗОВ «Ялинка» під час оздоровчої зміни та затверджені Звіти про вартість об’єктів оцінки з метою визначення розміру орендної плати.

За поданням Валківського лісництва та висновками постійної комісії з питань земельних відносин погоджено ліміти на спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів на 2019 рік.

Начальник фінансового управління районної державної адміністрації Лариса Левчук представила до уваги депутатів пропозиції щодо внесення змін до районного бюджету на 2019 рік. Відповідно до висновків профільної постійної комісії рішення підтримано депутатами.

За рахунок надходжень коштів від місцевих рад збільшено доходну частину по загальному фонду районного бюджету в сумі 280378 грн., по спеціальному фонду районного бюджету - в сумі 10 тис. грн. Цільові кошти направлені на виконання районних Програм «Новий освітній простір Валківщини», оздоровлення і відпочинку дітей Валківського району, «Шкільний автобус», підтримки сталого функціонування та модернізації матеріально-технічної бази КНП «Валківський районний центр ПМСД», розвитку культури і туризму, соціального захисту населення, районної цільової програми «Здоров’я валківчан», цільової Програми розвитку пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту та оперативно-рятувальної служби Валківського району та Програми соціального захисту населення Валківського району.

За рахунок перевиконання доходної частини загального фонду районного бюджету за результатами січня – квітня поточного року на 111% на виконання районної Програми соціального захисту населення Валківського району направлено 240 тис. грн., з них 220 тис. грн. для надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Валківського району у разі тривалої хвороби або оперативного лікування (за зверненням) та 20 тис. грн. на одноразову матеріальну допомогу родині загиблого учасника АТО із сусіднього району, які переїхали на Валківщину для проживання.

100 тис. грн. направлено на виконання цільової комплексної Програми удосконалення і модернізації систем водопостачання і водовідведення у населених пунктах Валківського району.

198 тис. грн. - на виконання районної Програми оздоровлення і відпочинку дітей Валківського району.

200 тис. грн. – на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом окремих соціально вразливих категорій громадян.

302 тис. 372 грн. – для виплати заробітної плати з нарахуванням працівникам закладів охорони здоров’я.

З метою недопущення кредиторської заборгованості внесено зміни до кошторисів бюджетних установ.

На виконання рішення ХХ сесії Харківської обласної ради за рахунок державної субвенції збільшено доходну частину по загальному фонду районного бюджету на 2 млн 260 тис 360 грн., кошти направлені на забезпечення та підвищення якості загальної середньої освіти в районі.

За рахунок субвенції на співфінансування інвестиційних проектів 1 млн 710 тис. грн. додатково направлено на завершення будівництва амбулаторії загальної практики – сімейної медицини у селі Шарівка.

3 млн. грн. субвенції з обласного бюджету направлено на проведення капітального ремонту корпусів Валківського районного будинку дитячої та юнацької творчості.

Завершуючи роботу сесії, голова районної ради Віталій Оноша ознайомив присутніх із подячними листами, що надійшли на адресу районної ради та її керівництва, запросив депутатів взяти участь у заходах до Дня захисту дітей, що проходять цими днями в районі та місцевих територіальних громадах.