Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Пленарне засідання чергової ХХХVІІ сесії районної ради

18.07.2019

18 липня відповідно до розпорядження голови районної ради Віталія Оноші відбулося пленарне засідання чергової ХХХVІІ сесії районної ради. Участь в роботі сесії взяли 23 депутати. Секретарем пленарного засідання обрано депутата Андрія Корсуна. Згідно затвердженого порядку денного сесії депутатами розглянуто 17 питань та розділ «Різне», ухвалені відповідні рішення.

Розпочинаючи сесію, голова районної ради Віталій Оноша від імені депутатів районної ради та всього місцевого самоврядування району висловив щиру подяку голові районної державної адміністрації Віктору Войтенку за дієву співпрацю та підтримку, залучення рекордних інвестицій для розвитку району.


На початку сесії депутати заслухали інформацію про стан законності, боротьби із злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності місцевої прокуратури на території Валківського району.

Про роботу Валківського відділу поліції, криміногенну ситуацію в району та забезпечення правопорядку на території населених пунктів інформував начальник відділу Ярослав Жидовцев.

Згідно Плану роботи районної ради розглянуті питання про роботу та перспективи розвитку основного друкованого засобу масової інформації району – газети «Сільські новини» та про хід виконання Програми боротьби із карантинними бур’янами на території Валківського району.

Про недопущення масового отруєння бджіл у весняно-літній період на території Валківського району доповів Палун С.М. - начальник Валківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Харківській області

Згідно ухваленого рішення районній державній адміністрації доручено активізувати роботу з керівниками сільськогосподарських підприємств району щодо суворого дотримання регламентацій застосування в навколишньому середовищі токсичних для бджіл речовин, отрутохімікатів, пестицидів та обов’язковому попередженню через ЗМІ всіх пасічників за три доби напередодні хімобробки медоносних рослин у межах 10 км від оброблюваних площ.

Депутатським корпусом підтримані пропозиції структурних підрозділів райдержадміністрації щодо внесення змін та доповнень до рішень районної ради та районних Програм. Детально з даного питання доповів заступник голови районної ради Юрій Яцина. Зміни та доповнення внесено до районної Програми економічного і соціального розвитку Валківського району на 2019 рік, до Програми розвитку місцевого самоврядування у Валківському районі та до Порядку використання коштів, передбачених в районному бюджеті на надання одноразової адресної грошової допомоги мешканцям Валківського району у разі тривалої хвороби або оперативного лікування (за зверненням).

Після тривалого обговорення в профільних постійних комісіях на розгляд сесії було винесено питання щодо затвердження тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення, які надаються комунальним підприємством «Вода». Проект рішення з даного питання та детальні роз’яснення щодо складових запропонованих тарифів до уваги присутніх представив директор підприємства Борис Мирошниченко.

«Ми б ніколи на подавали пропозицію на збільшення тарифів, якби не нинішній, надто складний, фінансово-економічний стан нашого підприємства. Якщо зараз, негайно, не прийняти ніяких рішучих дій, підприємство швидко опускатиметься вниз по боргових щаблинах до повного 100 відсоткового банкрутства. А це призведе, в свою чергу, до відключення енергопостачання на всіх свердловинах міста і району та каналізаційно-насосних станціях. Важко навіть уявити обсяг всієї техногенно-екологічної катастрофи, яка може спіткати наших мешканців», - зазначив Борис Олексійович у своїй доповіді, а також поінформував про стан заборгованості підприємства за спожиту електроенергію, податковий борг, в т.ч. рента (601 тис. грн.) та земельний податок.

Відповідно до висновків постійних комісій нові тарифи підтримані депутатами. До того ж, для погашення заборгованості підприємства за використану електроенергію з районного бюджету направлено 477 тис. грн. на виконання заходів відповідної цільової комплексної Програми.

Рішення щодо затверджених тарифів буде оприлюднено найближчими днями на сайті районної ради у розділі «Відкриті данні» («Публічна інформація»).

Депутатами розглянуто блок питань щодо комунальної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району та ухвалені відповідні рішення.

За висновками комісії з комунальних питань депутатським корпусом надано дозволи:
- закладам загальної середньої освіти на списання основних засобів шляхом ліквідації;
- відділу освіти Валківської РДА на списання основних засобів шляхом ліквідації;
- КЗОЗ «Валківська ЦРЛ» на виготовлення проектно-кошторисної документації для проведення капітального ремонту системи лікувального газопостачання (киснепровід);
- попередньої згоди на прийняття у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міста Валківського району із спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Харківської області службового автомобіля Renault Duster JD1/H1 M1M 6SS.
Затверджено Звіти про вартість об’єктів оцінки з метою визначення розміру орендної плати

Начальник фінансового управління районної державної адміністрації Лариса Левчук представила до уваги депутатів пропозиції щодо:
- розподілу вільного залишку районного бюджету;
- внесення змін в кошториси бюджетних установ;
- внесення змін до районного бюджету на 2019 рік.

Відповідно до висновків профільної постійної комісії рішення підтримані депутатами. Вільний залишок районного бюджету в сумі 346664 грн. направлено на виплату заробітної плати з нарахуваннями працівникам Валківської центральної районної лікарні.

Депутатами одноголосно підтримано Звернення до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо голови Валківської РДА.

Також підтримано звернення депутата районної ради Андрія Корсуна до начальника Валківського районного відділення АТ «Харківобленерго» Юрія Дубка щодо забезпечення стабільного електропостачання домоволодінь села Сидоренкове. Звернення депутата визнано депутатським запитому та буде направлено за належністю.

Завершуючи роботу сесії, голова районної ради Віталій Оноша закликав всіх присутніх взяти участь у виборах народних депутатів, що відбудуться вже у цю неділю 21 липня.