Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Музей — культурний вектор громади: розпочався перший навчальний модуль проєкту «Азимут культурного розвитку»

24.07.2019

У перший навчальний день представники 15 музеїв-учасників публічно презентували свої заклади, здобутки та бачення перспектив розвитку. В проекті бере участь і Валківський краєзнавчий музей. Презентувала заклад директор музею Тамара Поліщук.

Керівники і спеціалісти музейних закладів ділилися досвідом виставкової роботи, розповідали про особливість експозицій та «родзинки» кожного музею, а також обговорювали проблемні питання та можливості переформатування в музеї нового типу.


Окрім того, учасники обговорили роль музеїв як ресурсу розвитку громад та способів формулювання місії, а також взяли участь у тренінгу, разом з музейниками та представниками місцевих громад, які опікуються культурою, на зазначену тему.

Спікером першого дня стала Тетяна Пилипчук, провідна експертка з популяризації музейних колекцій та актуальних напрямків музейної комунікації, дослідниця української літератури, заступниця директорки Харківського літературного музею, лекторка міжнародної тренінгової програми «Культ чи культура: розвиток музейних компетенцій».

Загалом, перший модуль за темою «Музей — культурний вектор громади» складатиметься з трьох навчальних днів, два з яких — теоретичні заняття і тренінги, один — навчальна поїздка з метою вивчення кращих практик сучасної музейної діяльності.

Вже завтра відбудеться навчальна поїздка до Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Полтавської області, де музейники Харківщини ознайомляться з сучасними формами музейної діяльності найбільшого в Україні музею гончарства, візьмуть участь у круглому столі «Музей — осередок традиційної української культури», дізнаються про шлях від місцевого музею до музею, що став невід’ємною частиною бренду всієї Полтавської області.

Третій день навчального модулю буде присвячений темі «Як працювати в музеях із незручною пам’яттю, декомунізація», досвіду роботи музеїв над експозиціями.

Спікером виступить Анастасія Чередниченко, провідний науковий співробітник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, член Українського центру розвитку музейної справи, керівниця відділу інформації та аналізу Українського центру розвитку музейної справи, координаторка навчально-тренінгової програми «ProMuseum» Українського центру розвитку музеїв.

Довідково. Проєкт «Азимут культурного розвитку» - переможець конкурсу Українського культурного фонду за програмою «Навчання. Обміни. Резиденції. Дебюти.» впроваджується Комунальним закладом «Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова» у партнерстві та за підтримки Харківської обласної ради.