Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Щодо запровадження надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг у грошовій формі

29.07.2019

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 р. № 373 затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі, який застосовуватиметься з 1 жовтня 2019 року.

Розрахунки суми пільг будуть проводитися управлінням праці та соціального захисту населення Валківської районної державної адміністрації за допомогою Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги.


Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги розраховуватимуть щомісяця до 20 числа суму пільги, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім’ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, та визначені статтею 51 Бюджетного кодексу України, та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.

При наданні пільг та здійсненні видатків з бюджету щодо їх виплати до членів сім’ї пільговика належать: дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); неодружені повнолітні діти, визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи; особа, яка проживає разом з інвалідом війни I групи та доглядає за ним, за умови що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особа, яка знаходиться під опікою або піклуванням громадянина, який має право на пільги, та проживає разом з ним.

Передбачено дві форми надання пільг у грошовій формі: безготівкова і готівкова.

Пільги надаватимуться у грошовій безготівковій формі через АТ «Ощадбанк» або за заявою пільговика у готівковій формі, шляхом перерахування коштів на поточний рахунок в АТ «Ощадбанк», відкритий пільговиком. Реквізити рахунка мають бути вказані у заяві.

АТ «Ощадбанк» здійснюватиме інформування пільговика шляхом надсилання йому смс-повідомлення на мобільний телефон про стан розрахунків за послуги.

Якщо у пільговика, який отримуватиме пільги у готівковій формі, виникне заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг, про що орган соціального захисту населення повідомлятимуть надавачі послуг, пільга буде надаватися йому з наступного місяця у грошовій безготівковій формі.

Дія цього Порядку поширюється на осіб, які мають право на пільги згідно із Законами України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»,«Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (крім військовослужбовців), «Про Службу безпеки України», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»,«Про статус ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист», «Про бібліотеки і бібліотечну справу», «Про музеї та музейну справу», «Про захист рослин», «Про жертви нацистських переслідувань», «Про охорону дитинства», «Про соціальний захист дітей війни»,«Про культуру», «Про освіту», Кодексом цивільного захисту України (крім осіб рядового і начальницького складу),Основами законодавства України про охорону здоров’я.

В зв’язку з вищевикладеним, необхідно з’явитися громадянам, які користуються пільгами при сплаті за житлово-комунальні послуги до управління праці та соціального захисту населення для перевірки даних про склад сім’ї, характеристики житла та іншої інформації необхідної для розрахунку пільг. Мешканці сел та селищ Валківського району з числа пільговиків можуть звернутися з необхідними документами до місцевих рад, які в подальшому передадуть інформацію до управління праці та соціального захисту населення.

При собі мати паспорт громадянина України, документ, що підтверджує право на пільги, технічний паспорт на житловий будинок (квартиру), довідку про склад сім’ї за зареєстрованим місцем проживання, дані про номер мобільного телефону та інформацію про членів сім’ї (реквізити паспорта, свідоцтва про народження дітей, реєстраційні номера облікової картки платника податків). Телефон для довідок 52763. Адреса місцезнаходження УПСЗН: м. Валки пл. Центральна,б.2 поверх 1 каб.18.