Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Соціальному захисту учасників АТО - посилену увагу районної влади

30.07.2019

Голова районної ради Віталій Оноша взяв участь у нараді з актуальних проблем соціального захисту учасників бойових дій та воїнів АТО.

Серед розглянутих питань – ситуація з надання послуг державної служби зайнятості безробітним з числа військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, виділення земельних ділянок, соціальний супровід сімей учасників АТО, медичне обслуговування, лікування та організація оздоровлення й відпочинку, організація психологічної реабілітації, види пільг для учасників АТО і членів їхніх сімей, безкоштовний проїзд в громадському транспорті та інші.


У Валківському районі на обліку станом на 01 липня перебуває 310 демобілізованих. Як поінформували учасники наради, наразі не існує проблеми щодо виділення землі і за бажанням заявника можна зарезервувати конкретну ділянку, планово здійснюється робота по організації профоглядів та наданню медичної допомоги, забезпечено лікування у медичних закладах як районного, так і вищих рівнів, виділені та освоюються кошти щодо санаторно-курортного лікування, повністю освоєно кошти по організації профнавчання та наданню психологічної реабілітації, усім потребуючим надається психологічна допомога спеціалістом у Валківській центральній районній лікарні.

Поряд з цим залишається незрозумілою ситуація щодо зубопротезування учасників АТО. Як зазначив заступник головного лікаря ЦРЛ Володимир Кривундяк, для них діє безкоштовна загальнодержавна програма зубопротезування. Згідно цієї програми і Валківському району виділено відповідні кошти та заключено договір з обласною поліклінікою у м. Харків по наданню такого виду послуг, спеціалістами оглянуто усіх потребуючих, але відсоток тих, хто скористався послугою, залишається дуже низьким.

За підсумками наради надано відповідне доручення щодо покращення ситуації з даного питання. Також увагу учасників наради було акцентовано на необхідності об’єднання зусиль і встановлення тісної взаємодії між усіма районними службами, які опікуються питаннями учасників АТО та членів їх сімей.