Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Харківська обласна рада звернулася до Президента України з пропозиціями стосовно запровадження ринку землі

05.12.2019

Депутати вважають, що законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», прийнятий Верховною Радою у першому читанні, «замість створення умов для розвитку малого та середнього аграрного бізнесу забирає у фермера надію придбати землю, яку він зараз обробляє, а натомість дає «зелене світло» саме агрохолдингам і веде до закріплення та зміцнення позицій олігархів у агросекторі України».

Також, на переконання депутатів, ці законодавчі норми сприятимуть скороченню робочих місць та податкових платежів до місцевих бюджетів і врешті-решт призведуть до остаточного занепаду українського села.


Харківська обласна рада пропонує у період підготовки законопроєкту до другого читання врахувати у законопроєкті наступні правки:

Проведення загальнонаціонального референдуму, виключно після якого буде дозволено допуск іноземців на ринок землі.

Запровадити ринок землі у два етапи. На першому етапі право на отримання у власність земельних ділянок надається виключно фізичним особам - громадянам України, з обмеженням до 500 гектарів землі на одну фізичну особу, державі та ОТГ- без обмежень.

У разі перепродажу земельних ділянок раніше ніж через 5 років, особа має сплатити до бюджету України подвійну ставку ПДФО.

Надання на другому етапі права набувати у власність та володіння земельними ділянками с/г призначення юридичним особам, власникам (учасникам, акціонерам) які є виключно громадянами України.

Встановлення обмеження щодо обсягу максимального земельного банку у власності однієї особи, з урахуванням пов’язаних осіб, не більше 5 тисяч гектарів.

Введення обмежень на загальну площу с/г землі в користуванні та володінні - не більше 20 тисяч гектарів. Як виключення для вже існуючих компаній - в розмірі не більше площі землі, яка вже обробляється (як власність – не більше 20 тисяч гектарів).

Надати право юридичним та фізичним особам, що займаються молочним скотарством, купувати (набувати у власність та володіння) землю с/г призначення вище встановленого ліміту із розрахунку 2 га на 1 корову. При скороченні поголів’я та невідновленні його протягом 5 календарних років така особа зобов’язана продати відповідну кількість землі.