Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  29 січня - День пам’яті Героїв Крут
Звернення голови районної ради Віталія Оноші


29.01.2020

Сьогодні ми вшановуємо подвиг патріотів Української Народної Республіки, які віддали життя за свободу рідної землі.

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути відбувся нерівний бій: чотириста студентів стримували чотирьохтисячну армію. Вони заплатили своїм життям, зупинивши наступ на чотири дні. І тим самим врятували українську державність, вигравши час для укладення Брест-Литовського мирного договору.

Загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму, жертовності і нескореного духу молодого покоління українців в боротьбі за власну державу…


З того часу минуло вже понад сто років, а відважні українці знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських життів. Сьогодні ми можемо проводити паралелі або міркувати над тим, якою б була доля України, якби не подвиг крутівців. Але головне, щоб ми робили висновки з трагічних і героїчних сторінок нашого літопису.

Впевнений, що мудрість нашого народу, його духовна велич здобудуть перемогу, як над внутрішніми, так і над зовнішніми недругами незалежної і суверенної держави. Разом із героями минулого шануймо героїв сьогодення, які, ризикуючи своїм здоров’ям, своїм життям, боронять нашу країну, наше з вами майбутнє на сході України.

Голова районної ради
Віталій Оноша