Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Сергій Чернов: Зробимо все, щоб мінімізувати для Харківщини ризики медичної реформи

31.01.2020

Проблемні питання проведення з 1 квітня 2020 року другого етапу медичної реформи та готовності медичних закладів до початку укладення договорів з Національною службою здоров’я України розглядалися сьогодні під час розширеного засідання постійної комісії обласної ради з питань соціальної політики, охорони здоров’я, реабілітації учасників бойових дій та АТО. Участь в обговоренні взяв голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Він акцентував увагу на ризиках, які сьогодні постали перед комунальними закладами спільної власності територіальних громад районного й обласного рівнів у зв’язку зі зміною системи фінансування цих установ.


За словами Сергій Чернова, сьогодні вкрай важливо зрозуміти й широко поінформувати громади, які не знають відповідей на низку важливих питань. Як от, скільки сьогодні є медичних послуг, скільки вони коштують на рівні районів, області; скільки коштів в районах треба закласти додатково і скільки область має передбачити при формуванні бюджету?

«На медицину області, – говорить Сергій Чернов, – ми щороку витрачаємо близько 2,3 млрд грн. Бюджет розвитку Харківщини 1,2 млрд грн. Так от сьогодні, приймаючи фінансові рішення, ми повинні відмовитися від певних інфраструктурних проєктів. Вони, на жаль, не на часі. Бо певний обсяг недофінансує Національна служба здоров’я. Ми маємо знати, про які суми йдеться, щоб на початку року зарезервувати їх у бюджеті».

Аналогічними, на переконання голови облради, мають бути управлінські рішення в районах: «Минулого тижня, збираючи на засідання Асоціації керівників рад Харківщини, я повідомив, щоб вони і на своєму рівні не розподіляли кошти на інфраструктурні проєкти».

Сергій Чернов також наголосив на тому, що в зоні ризику сьогодні не лише комунальні установи районного та обласного рівня, а й унікальні академічні, наукові заклади, які акумулюють у собі всі надбання найкращих медичних шкіл Харківщини, які є перевагою регіону, але не в перехідний період реформ:

«Ті, хто впроваджують державну політику в сфері охорони здоров’я, мають звернути увагу на ці заклади. Бо вони сьогодні обслуговують не тільки мешканців Харківщини. Наприклад, Інститут неврології – єдиний в державі. Як і лікування орфанних захворювань – прерогатива Харківської області. Тож, налагоджувати шляхи фінансування цих установ потрібно вже зараз. Бо якщо робити це лише за рахунок внутрішнього ресурсу, ми просто не витримаємо. А втратити напрацювання не одного покоління наукової медичної спільноти, на жаль, дуже просто».

Звертаючись до керівників медичних закладів, депутатів облради, представників профільного департаменту облдержадміністрації, Сергій Чернов резюмував:

«Найближчим часом буде створена госпітальна рада, яка працюватиме над механізмом, що має мінімізувати ризики для регіону. Якщо не вдасться отримати відповіді на гострі питання до пленарного засідання, яке заплановане на 27 лютого, то неодмінно звернемося до Президента й Уряду України, скажемо, з чим ми не згодні, що пропонуємо, на яких рівнях влади мають бути ухвалені ті чи інші рішення. Найголовніше – все, що реалізовується, має бути на користь пацієнтам і тим, хто надає послуги».

Джерело: http://www.oblrada.kharkov.ua/