Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Законопроект про засади адміністративно-територіального устрою — опубліковано текст

31.01.2020

На сайті Верховної Ради оприлюднили текст проект Закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» № 2804 від 24.01.2020 року (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=67986).

Про це повідомляє портал Децентралізація влади https://decentralization.gov.ua/news/12112.


Урядовий законопроект, розробником якого є Мінрегіон, — один із пакету нормативно-правових актів децентралізації. Він визначає основні засади адміністративно-територіального устрою України, порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів.

У Мінрегіоні пояснили, що прийняття такого Закону дасть змогу вирішити низку давніх проблем. До прикладу, чинним законодавством у сфері адміністративно-територіального устрою не надано визначення терміну «адміністративно-територіальної одиниці». Також існує неузгодженість окремих норм Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та недосконалість законодавства щодо порядку вирішення питань адміністративно-територіального устрою. Адже в Україні досі чинний Указ Президії Верховної Ради Української PCP «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української PCP» від 12 березня 1981 року.

Джерело: http://uaror.org.ua/?p=20554