Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

   Валківські Новини
  Повноваження, які делегує держава органам місцевого самоврядування, завжди мають бути підкріплені ресурсами

31.01.2020

Про результати децентралізації та довіру громадян до реформи, а також відповідність українського законодавства ратифікованій Європейській хартії місцевого самоврядування у спецпроєкті Харківської обласної ради та Громадського радіо «Де це?».


За словами президента Української асоціації районних та обласних рад, голови Харківської обласної ради Сергія Чернова, сьогодні, на жаль, дуже часто відбувається так, що ресурс, який є на місцях, не відповідає повноваженням, які отримав орган місцевого самоврядування.

«Є необхідність переглянути Бюджетний та Податковий кодекси, бо за 5 років реформи на місця повноважень передали більше ніж ресурсів, - переконаний Сергій Чернов. - Повноваження, які делегує держава органам місцевого самоврядування, завжди мають бути підкріплені ресурсами. Це одне з ключових положень Європейської хартії місцевого самоврядування.

Як приклад, медична реформа. Національна служба здоров’я відверто каже, що недофінансує у цьому році комунальні підприємства охорони здоров’я приблизно на 10-12%. Наприклад, для Харківської області це приблизно 250 млн грн. Тож ми повинні їх зарезервувати в обласному бюджеті з тим, щоб комунальні підприємства працювали стабільно увесь рік. А крім того, ми не розуміємо: чи усі послуги комунальних підприємств будуть профінансовані».

Голова обласної ради Сергій Чернов наполягає, що дуже важливо, аби у змінах до Конституції були прописані чіткі гарантії фінансування з боку держави, якщо тій чи іншій території буде завдано збитків державними рішеннями.

Джерело: http://www.oblrada.kharkov.ua/