Фотогалерея  Подати петицію  Карта сайту  

Символіка району


Герб Валківського району


Герб Валківського району затверджений 7 травня 2003 року відповідним рішенням VII сесії Валківської районної ради XXIV скликання на підставі статей 22, 43 Закону України  „Про місцеве самоврядування в Україні”.  

У затвердженому Положенні про герб Валківського району зазначено,  що в основі його зображення знаходиться геральдичний щит, який є древнім символом Валок (ріг достатку й жезл Меркурія на зеленому полі у верхній частині і три сливи на синьому фоні – у нижній).  Щит обрамлений з обох боків кетягами калини, яка є одним із символів України та вінком із 20 зелених дубових листочків, що вказують на кількість місцевих територіальних громад у Валківському районі. Герб увінчано також колосками хлібних злаків – ознакою розвинутого Валківського землеробства і стилізованим зображенням яскраво-жовтої шестірні як символу високотехнологічного сільськогосподарського виробництва у районі. У вершині герба розташований фрагмент нафтогазової вишки, що вказує на значні поклади нафти і газу та промисловий розвиток видобувної галузі в районі.

Чинним Положенням про герб району також регламентовано, що цей символ може розміщуватися на будинках та у приміщеннях органів місцевої виконавчої  влади та органів місцевого самоврядування – в районній раді, районній державній адміністрації, місцевих радах району,  зображуватися на бланках ділових паперів.

Для використання герба Валківського району у святкових оформленнях, для рекламно - сувенірної, друкованої продукції треба отримати спеціальний дозвіл, який надається  головою районної ради.

Прапор Валківського району

Прапор Валківського району затверджений 7 травня 2003 року відповідним рішенням VII сесії Валківської районної ради ХХIV скликання на підставі статей 22, 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”.  

У  затвердженому Положенні про прапор району зазначено, що він є символом, який відображає історію і традиції району.  Прапор являє собою прямокутне двоколірне полотнище (відношення ширини до довжини 2:3), вгорі смуга 2/3 ширини полотнища жовтого кольору, що була прапором Валківської сотні Харківського Слобідського полку, а внизу - смуга малинового кольору 1/3 ширини полотнища, що вказує на належність Валківського району до Харківської області, сучасний прапор якої має малиновий колір. Зображення герба Валківського району знаходиться в центральній частині прапора і дорівнює 1/2 ширини прапора.  Під гербом розгорнуто звивисту срібну стрічку, на якій написано синім „Валківський район”.   Прапор з трьох сторін, по периметру, окантований золотою бахромою. На прапорі прикріплено дві золотаві стрічки, до яких кріпляться китиці такого ж кольору. Прапор району двохсторонній. Навершшя древка являє собою металевий конус бронзового кольору.

Еталонний зразок прапора Валківського району зберігається в кабінеті голови Валківської районної ради, що міститься в Будинку Рад.
Прапор району піднімається:
-  на будівлях, де проходять сесії районної ради та у сесійній залі на весь період сесії;
-  на будівлях районної ради, районної державної адміністрації постійно.

Прапор району може підніматися:
- на будинках органів місцевого самоврядування району, відділів та управлінь виконавчої влади, установ, закладів, організацій, підприємств району в дні державних та місцевих свят, при зустрічі, прийомі офіційних делегацій, на спортивних змаганнях і інших урочистостях.

Гімн Валківського району Слухати Гімн Валківського району

 Установите флеш-плеер


Гімн Валківського району затверджений 21 листопада 2014 року відповідним рішенням ХХХVІII сесії Валківської районної ради VІ скликання на підставі статей 22, 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».


У затвердженому Положенні про Гімн Валківського району зазначено, що він є районним музичним символом, офіційним атрибутом органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади Валківського району, який відображає безмежну любов до рідного краю, його географічне положення, історичні традиції, споконвічне прагнення мешканців району жити у мирі, злагоді, торуючи шлях у щасливе майбутнє Валківщини, Харківщини і всієї України. Власником  Гімну   є   Валківська районна рада. Текст Гімну на слова А. Гури та еталонний варіант його звукового запису у виконанні композитора Р. Тихомирова зберігається у районній раді, як офіційний носій, для подальшого використання. Текст Гімну Валківського  району розміщується в службових кабінетах голови районної ради та голови районної державної адміністрації, а також у фойє приміщення та у залі пленарних засідань. При репродукуванні та тиражуванні Гімну району має бути збережена  музична й поетична подача оригіналу його тексту та музики, затвердженого  відповідною сесією Валківської районної ради. У разі одночасного використання Гімну України та Гімну Валківського району, виконання останнього звучить після  Державного Гімну України і не може бути довшим за часом його звучання. При публічному виконанні Гімну Валківського району присутні мають слухати його стоячи, чоловіки – без головних уборів, військові – віддаючи честь. Дотримання Положення про Гімн Валківського району обов’язкове для усіх підприємств, установ, організацій району незалежно від форм власності.